Porady - pytania i odpowiedzi

2011-07-31 21:54 autor: Gosia12

4 617 odsłon

Czy kontroler biletów może zatrzymać dokumenty?

Córce koleżanki (12 - latce) kontroler w autobusie zabrał bilet miesięczny i legitymację, twierdząc że są nieważne i żeby przyjechała z matką na wyjaśnienie i odebrać mandat (nie wystawił jej mandatu, bo powiedział że jest za mała). Czy miał prawo tak zrobić? Do kogo można zwrócić się ze skargą na kontrolera?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-08-01 01:22 autor odpowiedzi: BPPIPP BIUREX

  Kontroler nie jest władny do zabierania dokumentów dziecka. Nie moze też zatrzymac biletu - jest to dokument uprawniający do przejazdu. Ze skarga mozna zgłosic się do Policji lub pracodawcy danego kontrolera. Na dobra sprawe taki kontroler zostanie natychmiast zwolniony z pracy i stanie przed Prokuratorem w sprawie o przekroczeniu uprawnień.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-10-17 15:13 autor odpowiedzi: bodzio2

  Absolutnie jest to nie dozwolone aby zabierac komuś dokumenty.Kontrorer jeśli stwierdził to że dokumenty są nie ważne musi zgłośic to na Policję i ewentualnie wtedy Policja może pociągnąc tę osobę do odpowiedzialności jeśli są ku temu przesłanki że dokumenty są nie ważne.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-27 21:10 autor odpowiedzi: smiling

  Nie może zatrzymać dokumentów  tożsamości

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-21 09:02 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Kontroler biletów nie ma uprawnień do zatrzymania dokumentów,kontrolowanej osoby. Reguluje to  ustawa" o ewidencji ludności i dowodach osobistych"

  Oceń odpowiedź 0 4

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Mój profil

Na skróty

Książka za porady

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo konsumenckie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X