Porady - pytania i odpowiedzi

2012-06-27 19:34 autor: Sonieczka

17 197 odsłon

Co pomoże na bóle migrenowe ?

moja córka ma 31 lat i od 15 lat cierpi na migrenę. U nas to jest dziedziczne, bo chorowała na to moja mama, ja i teraz moja córka. Ja miałam średnio raz w miesiącu i trwała jeden dzień, a moja córka średnio co tydzień i trwa do dwóch dni. Była u neurologa który przepisał jej tabletki "Cinie" i początkowo jej pomagały ale teraz już nie. Może są jakieś inne leki niekoniecznie tak źle znoszone przec cierpiącego ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-08-14 23:45 autor odpowiedzi: samba

  Jest wiele przyczyn migren, od spadku poziomu glukozy we krwi, odwodnienia i alergii po stres inapięcia lub występowania wszystkich czynników jednocześnie. Dolegliwości mogą być wywołane wahaniami poziomu adrenaliny oraz cukru we krwi. Często ustępują po wprowadzeniu odpowiedniej diety, ale jeżeli się utrzymują, należy zastanowić się, czy ich podłożem nie jest alergia.Sprawdż czy nie istnieje zależność między spożywanymi przez córkę pokarmami a występowaniem bólów głowy. Zalecane jest zażywanie, zamiast aspiryny, lub leków przeciwko migrenie zwężających naczynia, witaminy PP w dawce 100-200 mg, która rozszerza naczynia. Najlepiej zacząć od małej dawki, która może uśmierzyć ból lub zmniejszyć jego natężenie w początkowych stadiach migreny. Lepiej zażyć ją w domu, ponieważ często wywołuje nieprzyjemne zaczerwienienie twarzy.

  Zalecenia dietetyczne: Niech córka je mało, ale często; unika długich przerw w posiłkach, zwłaszcza jeżeli przeżywa stresy lub żyje w napięciu. Niech się stara pić regularnie. Unika cukru i środków stymulujących jak kawy, herbaty i czekolady. Niech zażywa multiwitaminę i multiminerały, witaminę B kompleks,witaminę C duże dawki nawet do 1000 mg, witaminę PP (niacynę) - 100 mg. Pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 0 7

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-09-15 11:06 autor odpowiedzi: teresa10

  Ja długo cierpiałam na migrenę a mam ponad 50 lat i pozbyłam się, że tak to ujmę dopiero rok temu i to dzięki mojej córce która kupiła rezonator biofotonowy. Nie wiedziałam co to za urządzenie ale stosowałam 3 miesiące i bóle już nie wróciły a wcześniej bywało, że nie mogła iść do pracy. Moja córka też cierpiała na migrenę ale zaraz po mnie zaczęła stosować rezonator i też jej przeszło więc wychodzi na to że rzeczywiście pomaga

  pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 11 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 23:40 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  odpoczynek, wysypianie się, medytacja, unikanie stresu

  Oceń odpowiedź 2 9

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 21:06 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Dobre efekty w tym problemie dają zabiegi w kriokomorze. Oczywiście zlecone przez lekarza i pod warunkiem że córka nie ma przeciwwskazań.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-01-09 21:54 autor odpowiedzi: Yes Dent

  Migrena jest trudna do opanowania. U wielu osób ataki występują na skutek spożycia czekolady (kakao), serów (żóltych, dojrzewających) czy czerwonego wina. Warto obserwować jakie produkty powodują zaostrzenie. Stres ma w migrenie olbrzymie znaczenie. Cinie pomaga przerwać atak, ale jeżeli tabletkę weźmiemy zbyt późno, nie zadziała. Można też spróbować akupunktury, aromaterapii, unikać wysiłku i częstych podróży.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-01-13 22:08 autor odpowiedzi: babciela

  Przyczyna migrenowego bolu glowy nie jest w pelni poznana. Sam mechanozm tego bolu- tak- w okresie tzw prodromalnym występuje zwęzenie naczyn domózgowych- i wtedy są objawy na obwodzie w postaci mroczków przed oczami, migajacych jaskrawych festonikow itd . W drugiej fazie bolu występuje rozkurcz tychze naczyn i uderzanie strumienia krwi o rozrzerzone naczynia- i tu pojawia sie dokuczliwy bol.Ja polecam swoim pacjentom najprostsze leki np Propranolol, Diwascan. Propranolol bierze się w stanie prodromalnym- czyli tylko dorażnie w przypadku pojawiania sie objawow ocznych, natomiast Divascan systematycznie przez 2 miesiace, czasami dołaczam slabe leki uspokajające np mieszankę Erlenmayra.Moja poprzedniczka ma racje- niektore pokarmy prowokuja poja wianie sie bolu, no, i z lekow nitrogliceryna.Bardzo czesto migrena ustepuje w okresie menopauzy, kiedy estrogeny sa wydzielane w znacznie mniejszej ilości. Tzw stan migrenowy wymaga leczenia szpitalnego.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowie kobiety

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania