Porady - pytania i odpowiedzi

2011-11-27 18:21 autor: niemłodyanibstary

17 258 odsłon

Niskie ciśnienie?

Mam b. niskie ciśnienie   (pielęgniarka stwierdziła  " ojej ciśnienie jak u niemowlaka ).

Czy to może mieć negatywne skutki dla zdrowia ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-11-30 01:32 autor odpowiedzi: bodzio2

  Niskie ciśnienie krwi np: 100/60 generalnie nie wpływa negatywnie na skutki zdrowotne,raczej to jest tylko dyskomfort organizmu zmęczenie,i sennosć.Wskazane jest picie dużej ilości płynów 2 litry dziennie np.wody mineralnej wysokosodowej,można troszeczkę sobie pomóc poprzez ruch,spacer przyśpiesza on krążenie krwi co w konsekwencji podwyższa cisnienie i samopoczucie jest znacznie lepsze.

  Oceń odpowiedź 2 17

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-01-21 12:06 autor odpowiedzi: ciotka Klotka

  Moja mama też ma niskie ciśnienie. Lekarka poradziła jej takie oto rady: pić duzo płynów, np. od razu 2 szkalnki wody, wykonać kilka ćwiczeń np. skłony, a nawet lampkę koniaku. Te porady widzę, że zgadzaja się z radami powyżej a więc coś w nich jest.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 01:46 autor odpowiedzi: smiling

  Są niskociśnieniowcy są też wysoko ciśnieniowcy ja najlepiej się czuje gdy mam ciśnienie 90 do 100  /65/ i tętno 60 natomiast przy 130 boli mnie bardzo głowa  . Dlatego nie wiem do której grupy się Pan zalicza , czy jest to ciśnienie ustabilizowane i taki pan zazwyczaj ma i jak się Pan z tym czuje U MNIE NISKIE JEST CISNIENIEM NORMALNYM

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 21:04 autor odpowiedzi: LidiaP

  Ostatnio wszędzie piszą i lekarze twierdzą że, dobre cisnienie to to nieprzekraczajce 130/80.. ale ludzie są rózni  i maja rózne predyzpozycje.Niewielkie odchylenia moga sie zdarzać.Ja dobrze sie czuje np przy ciśnieniu 140/90...  przy tm ksiązkowym boli mnie głowa, jestem ospała.A na povcieszenie lepsze niskie niż wysokię.Ruch  ,kawa,koniaczek  ale z umiarem powinny pomóc.Najczęściej twój problem nie zagraża zdrowiu i życiu, a z nieprzyjemnymi dolegliwościami możesz walczyć domowymi sposobami. Warunek jest jeden: trzeba najpierw upewnić się, że cierpisz na tzw. niedociśnienie pierwotne (idiopatyczne). W przypadku niedociśnienia wtórnego sprawa może być poważna.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowie: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania