Porady - pytania i odpowiedzi

2010-09-04 18:44 autor: sariel

13 035 odsłon

studia za granicą, Europa

Chcę studiować geologię, i mam pytanie. Jaka jest możliwość studiowania tegoż lub innych kierunków za granicą, jak się zacznie studia w Polsce, bądź też od samego początku za granicą. Co trzeba zrobić, jakie są wymagania?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2010-09-07 14:38 autor odpowiedzi: jowitakrak

  W jakim kraju chcesz studiować?
  Na każdej stronie internetowej wybranej uczelni , są podane informacje o uczelni, kierunku, warunkach kwalifikacji. Do studiowania w Anglii musisz się praktycznie zacząć przygotowywać dwa lata wcześniej.
  Studia zagraniczne sa płatne. Latwiej sie otrzymuje stypendium po licencjacie. Liczą sie osiągniete wyniki , konkurencja jest zwykle duża.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-09-14 22:02 autor odpowiedzi: Jakub Sowinski

  Kwestia kontynuowania zależy bardzo często od umów międzynarodowych. Na przykład między PL a CZ istnieje umowa dwustronna, która gwarantuje prawne uznanie studiów lub ich części w drugim kraju. Warunkiem jest udokumentowanie zakresu materiału.

  Podobnie też jest w przypadku kontynuowania nauki po osiągnięciu jakiegoś stopnia - np licencjata. Tytuły naukowe na potrzeby kontynuacji studium są uznawane w Czechach (i odwrotnie) automatycznie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-04 17:38 autor odpowiedzi: LECHO

  Polecam w takim przypadku projekt unijny o nazwie Erasmus.

  Moja córka wyjechała z tegoż projektu i naprawdę- rewelacja! I otworzyły się przed nią nowe możliwości, znajomości. Warto!

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2014-07-01 23:05 przez kometa2

  emerytura a studia za granicą

  Jestem emerytką "starego portfela", już od 2001 roku. W 1964 r. skończyłam studia wyższe, 3 lata potem zaczęłam pracować. Emerytura nie uwzględnia dwóch lat po studiach, gdy byłam w Anglii i tam też studiowałam, mam potwierdzający to dyplom.  Czy teraz mogę wystąpić o przeliczenie emerytury z włącze...

  kategoria: Prawo cywilne

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Studia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy