Porady - pytania i odpowiedzi

2013-11-16 10:05 autor: MariolkaP

9 030 odsłon

Naprotechnologia

Kto wie wiecej na temat tego sposobu leczenia? W jakich przypadkach to jest  skuteczne?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-16 13:11 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Naprotechnologia to naturalna metoda leczenia niepłodności. polega na codziennej obserwacji u kobiety śluzu,temperatury, samopoczucia itd. Jest to metoda dyskusyjna, bo w części przypadków naprotechnolog nie będzie w stanie sprawić, że pacjent ze śladową ilością plemników w ejakulacie stanie się zdolny do poczęcia dziecka metodą naturalną.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • Najlepsza odpowiedź

  2013-11-16 20:16 autor odpowiedzi: gajmar

  Naprotechnologia to nauka o zdrowiu prokreacyjnym w szczególności kobiet, która korzysta z najnowszych osiągnięć ginekologii, chirurgii czy endokrynologii. Naprotechnologiaw monitorowaniu płodności i diagnozowaniu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego posługuje się obserwacją biomarkerów płodności w cyklu miesiączkowym. Uważna analiza zapisu obserwacji na karcie cyklu pozwala dostrzec i zdiagnozować istniejące nieprawidłowości oraz podjąć dalszą ukierunkowaną diagnostykę i właściwe leczenie.

  Lekarz skupia się najpierw na diagnostyce, na ustaleniu przyczyny zaburzeń zdrowia prokreacyjnego, następnie na właściwym leczeniu (jeśli trzeba także mężczyzny), które umożliwia małżonkom poczęcie w sposób naturalny w akcie współżycia.  NaPro jest skuteczna w leczeniu niepłodności oraz w diagnostyce i leczeniu tzw nawykowych poronień, zaburzeń cyklu miesiączkowego, zaburzeń osi przysadka – jajnik, torbieli jajników, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, endometriozy, zespołu policystycznych jajników i wielu innych schorzeń.

  Naprotechnologia jest to sposób postępowania diagnostycznego i leczenia, mieszczący się w ramach konwencjonalnej medycyny. NaPro szanuje zasady etyczne, godność człowieka, prawo dziecka do poczęcia i urodzenia się w miłości swoich rodziców. Jednocześnie legitymuje się wysoką skutecznością w wykrywaniu przyczyn i leczeniu niepłodności małżeńskiej.

  Oceń odpowiedź 1 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-18 14:54 autor odpowiedzi: ciotka Klotka

  W mojej okolicy działa poradnia naprotechnologiczna. Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie wiec podaje link, może się przyda i  Cię zainteresuje

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-18 17:16 autor odpowiedzi: gajmar

  A wrocławskie namiary to: i , pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 1 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Seks i antykoncepcja

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania