Porady - pytania i odpowiedzi

2011-11-29 17:52 autor: A-JA

6 682 odsłon

Jak położyć tapetę - czy potrzeba do tego doświadczenia?

Czy laik z pomocą żony położy tapetę na równych ścianach? Chodzi o dekoracyjne pasy, nie na całości. Na co wracać uwagę? Dobrze myślę, że najpierw resztę malować a potem kłaść tapety (malowac umiem).

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-11-29 18:35 autor odpowiedzi: bodzio2

  Oczywiscie że sobie poradzicie,otóż trzeba pamiętac o kilku rzeczach a mianowicie ściana na której ma być położona tapeta musi być sucha,równa nie może być na niej żadnych ubytków jeśli są to należy je usunąć za pomocą gładzi szpachlowej.Klej do tapet powinien co najmiej godzinę postać po wymieszaniu wtedy będzie bardziej skuteczny. Następnie trzeba sobie wymierzyć długośc tapety którą chcemy położyc,potem rozprowadzic klej pędzlem na ścianie poczekać aż troszeczkę go wchłonie w tynk następnie posmarować odcinek tapety złożyc go klejem do środka następnie po kilku minutach można kłaśc go na scianę pamiętając o tym żeby tapetę równomiernie dociskac aby wyszło zbedne powietrze.Po położeniu odczekać aż tapeta wyschnie w całości i znikną ewentualne fałdy. Gotowe.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-25 22:34 autor odpowiedzi: smiling

  najpierw to należy przygotować ściany tak pod malowanie jak i pod tapetę ,  a jeszcze jedno po przygotowaniu ściany jeszcze przed malowaniem należy ją zagruntować  a po upłynięciu odpowiedniego czasu i wyschnięciu gruntu należy pomalować  a  w następnej kolejności przygotować się do tapetowania . Zależy jakie mamy  tapety lekkie czy ciężkie kupujemy odpowiedni klej , na nim napisany jest sposób użycia . Przygotować klej zagruntować nim miejsce nałożenia tapet i przystępujemy do cięcia pasów tapet zwracając uwagę na wzór . Na odpowiednim stole rozkładamy pas  tapety , nakładamy pędzlem klej i  składamy tapetę żeby odpowiednio nawilgła i równo rozłożył się klej. Po odczekaniu należnego czasu zaczynamy układać pasy tapet od góry do dołu i za pomocą wałka wyciskamy powietrze ( ja robiłem delikatnie ręcznikiem uważając by nie przetrzeć czyli nie uszkodzić). i po kolei pasujemy , wyciskamy powietrze i wyrównujemy fałdy. Jeśli tak postąpimy będzie wszystko dobrze - a jest to proste prawda?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-26 22:12 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Tapetowanie nie jest trudne,poradników jest całe mnóstwo i nie trudno je znależć.Najtrudniej znależć w sobie cierpliwość i dokładność,zwłaszcza jeśli dotyczy to tapetowania mieszkań w blokach.Trudno poradzić sobie z krzywizną ścian.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-09 09:34 autor odpowiedzi: Eska1954

  Poradzicie sobie na pewno.Mam w salonie trzy pasy tapety oddzielone pasami tynku ozdobnego i zmiana tapety to żaden problem.Trzeba tylko równo ciąć pasy i ,kupić odpowiedni klej i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu kleju.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2014-01-16 14:32 przez wiszymanska

  Tapeta na pulpit

  Mam problem ze zmianą tapety na laptopie.Wyszukałam darmowe tapety w internecie.Tę,którą chciałam umieścić kliknęłam w nią. Następnie kliknęłam: pobierz oraz następnie prawym przyciskiem myszy powinno się ukazać:ustaw jak tło itp.Mnie niestety po przyciśnięciu nie ukazuje mi się takie polecenie.Co r...

  kategoria: Komputery i Internet: pozostałe

 • Dodano 2013-05-07 23:12 przez enia60

  Tapeta na pulpit

  przez nieuwagę skasowałam wybrane zdjęcie na pulpicie,po powtórnym wklejeniu 
  zdjęcia /tego samego/  jest mniejsze ,wolałam kiedy zdjęcie wypełniało cały pulpit 
  proszę o podpowiedź /laptop windows 7/
   
   

  kategoria: Komputery i Internet: pozostałe

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Remonty, przeróbki, przebudowa

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania