Porady - pytania i odpowiedzi

2012-06-09 17:15 autor: Karuska

10 904 odsłon

Jak pogodzić się z przyjacielem?

Mam pewien problem, gdyż pół roku temu pokłóciłam się z przyjacielem. Kocham go jednak umówiliśmy się tylko na przyjaźń. Niestety zachowałam się nie fair wobec niego, więc ostro się nawyzywaliśmy i zakończyliśmy znajomośc. Ogarnęłam się po tym czasie i chciałabym go w jakiś sposób przeprosić i wytłumaczyć, ale nie mam pojęcia jak. Mieszka on ode mnie 200 km. Chciałabym do niego pojechać, ale jak nie zechce ze mną rozmawiać to 120 zł na bilety pójda w błoto, a zadzwonić też się boję. Nie chce, żeby teraz on się na mnie zemścił. Co mam zrobić ? Pojechać, zadzwonić, napisać ? Jak napisac to co ? Żeby zechciał ze mną rozmawiać.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-06-11 11:33 autor odpowiedzi: bodzio2

  Moim zdaniem powinnaś się z nim skontaktować telefonicznie, lub e-mailem, i wytłumaczyć mu całą sprawę oraz zapewnić go o dalszym Twoim uczuciu do niego.

  Możesz mu przeciez napisać, że żałujesz bardzo tego co zrobiłaś, ze bardzo go kochasz i chcesz nadal z nim być razem, abyście sobie dali jeszcze szanse, bycia razem.

  Jazda bezpośrednio do niego, jest dużym ryzykiem nie tylko finansowym, ale też takim że przez te pól roku od momentu waszego rozstania, może on już się spotykac z inną okobietą, i kontakt z nim telefoniczny, lub e-mailem może Ci pomóż znieść (ewentualny) ten fakt znacznie spokojniej, niż byś to musiała zrobić u niego.

  Zrobisz jak będziesz uważała, życzę Ci powodzenia, pozdrawiam :)

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-06-13 06:31 autor odpowiedzi: abigaj

  Ja bym zaryzykowała przeprosiny chocby w formie: "wybacz poniosło mnie....bez względu na to co dzieje się w twoim życiu teraz....itd"przecież prawdziwa przyjażń przetrwa takie burze.Zawsze trzeba próbowac,bo można odzyskac przyjażń,miłośc.Najlepiej zadzwonic ,można też napisac lub wręcz spytac czy mogę przyjechac z przeprosinami?Ja życzę dużo odwagi i powodzenia.

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-30 21:13 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Uważam że dobrą formą byłaby rozmowa przez telefon.Praktycznie nic nie ryzykujesz- jeżeli masz zamiar przeprosić.Co najwyżej on może nie zechce kontynuować dalej Waszej znajomości.Jeżeli nie zrobisz nic ,to być może po latach będziesz tego żałować.Życzę odwagi i powodzenia.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-30 22:57 autor odpowiedzi: smiling

  napisz do niego lub zadzwoń myślę że z pryjacielem idzie się dogadac i wyjaśnić sobie do końca wszystko

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-31 06:45 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Napisz e-maila,myślę,że w ten sposób wszystko spokojnie wyjaśnisz,przeprosisz.Przecież kłótnia to nie koniec świata,a tym bardziej przyjaźni w każdym związku się zdarza.To ty zawiniłas,zrób więc pierwszy krok,może on na to czeka.

  Ocena odpowiedzi 2 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Przyjaciele i znajomi

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania