Porady - pytania i odpowiedzi

2011-04-26 12:51 autor: Ruprecht

10 175 odsłon

Co na Komunię - prezent dla dziewczynki (a nie dla jej rodziców)?

jestem chrzestnym tegorocznej "komunistki", ale z rodziną kontakt mam raczej chłodny. Oni oczekuja ode mnie (dowiedziałem się już przez posły) przede wsyztskim grubej koperty. A ja chcę sprawić przyjemnośc małej, która z kasy by może 20 złotych zobaczyła. Tak samo chrzestna. Ona kupuje jej jakieś komputerowe coś za ok. 1500 zł. Ja mogę wydać mniej więcej tyle samo, ale chcę żeby to było tylko dla niej - odpadają więc sprzęty, którymi będą mogli bawić się rodzice czy starszy brat. Zastanawiałem się nad zafundowaniem jej fajnych zagranicznych kolonii, ale tu musiałbym uzgodnic z rodzicami a jak znam zycie wtedy usłysze "to lepiej daj nam pieniadze to dolozymy jej do wyjazdu" albo cś w tym guście. Macie jakieś inne pomysły? Dziewczynka jest typowa na swoj wiek, nie ma jakiś wybitnych pasji czy zainteresowań, grzeczn, spokojna, w miarę wysportowana.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-04-28 23:13 autor odpowiedzi: yo4sia

  Można dziewczynce kupić rower taki typowo dziewczęcy(wtedy brat raczej nie bedzie na nim jezdzic).

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 18:32 autor odpowiedzi: smiling

  nie wiem  czy pieniądze  myślę że nie, to ma być dla niej a może porozmawiaj z chrzestną i razem wspólnie jej kupcie coś co będzie dla niej dla chrześnicy   ( nie dla komunistki fe :-)) )

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-31 15:42 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Jest to trudna sprawa,najlepiej byłoby uzgodnić z rodzicami.Pomysł z kolonią zagraniczną fajny,bo byłaby to niezapmniana pamiątka.Może jednak spróbuj,nie zakładaj z góry,że tak zareaguja.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-18 07:49 autor odpowiedzi: smiling

  Proszę Pana wg mnie dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej powinno cieszyć się tym dniem i czuć, że ten dzień jest dla niego szczególny, bo wokół niego jest tyle bliskich, którzy chcą z nim tę chwilę dzielić. A kto doprowadził, że jest inaczej, to sami nauczyliśmy, że nie czekają na ukochaną babcię czy wujka, a myślą już z pół roku wcześniej, co dostaną ile kasy. Jeśli jest Pan zaproszony na Pierwszą Komunię Świętą, niech Pan nie patrzy jak drogie zabawki dają inni czy ile pieniędzy dają inni a da tyle na ile jest Pana stać pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prezenty

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania