Porady - pytania i odpowiedzi

2011-04-18 00:31 autor: ROZUMEK

12 438 odsłon

Zabieg poprawy wzroku LASIK

Jestem po korekcie wady wzroku metoda LASIK,mialam nieduza wade -1,25 na dwoch oczach,teaz jest 3 dni po operacji. Wada usunieta ale powstal nowy problem nie widze z bliska a do tej pory nie mialam problemu z najdrobniejszym drukiem czy to przejdzie czy zamienilam minusy na plusy (szkla w moich okularach?)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-28 00:24 autor odpowiedzi: smiling

  Nie jestem biegły w tym temacie dlatego zaczerpnąłem wiedzy od tych co to robiąbo to będzie w miarę miarodajna odpowiedź .   Założeniem wszystkich zabiegów laserowej korekcji wady wzroku jest takie skorygowanie krzywizny rogówki, aby Pacjent po zabiegu widział tyle, ile w najlepiej dobranych okularach przed zabiegiem.
  Zabieg laserowej korekcji wad wzroku nie usuwa niedowidzenia, ani schorzeń związanych z siatkówką oka. Laserowa korekcja wad wzroku nie likwiduje starczowzroczności (presbiopii) - związanej z wiekiem utraty elastyczności soczewki. U osób powyżej 40 roku życia również po zabiegu będzie występowała konieczność noszenia okularów do czytania.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-28 00:24 autor odpowiedzi: Wiechu47

  W pierwszym tygodniu po korekcji widzenie może być nieostre. Ostrość wzroku powróci, gdy rogówka się wygoi.Przy krótkowzroczności w pierwszej kolejności poprawia się widzenie do dali, poprawę widzenia z bliska osiąga się stopniowo.Przy nadwzroczności poprawa następuje na odwrót, czyli najpierw poprawi się widzenie z bliska, a widzenie do dali poprawia się stopniowo.Widzenie jest niestabilne do dali i bliży przez 2 - 3 tygodnie, jednak po 4 - 5 tygodniach ustabilizuje się.Musisz uzbroić się więc w cierpliwość.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Okulistyka, optyka korekcyjna

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania