Porady - pytania i odpowiedzi

2017-10-15 21:57 autor: ewcie

5 588 odsłon

Jak ładować laptopa ?

Czy to jest niewłaściwe, że mój laptop jest ciągle włączony do prądu? Spędzam wiele godzin dziennie przy nim, z przerwami i nie chce mi się go odłączać, gdy jest 100% naładowany, by za kilka godzin go znowu podłączać. Syn mówi, że to źle. Jak więc powinno się postępować z zasilaniem, by nie szkodzić laptopowi?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-10-16 08:09 autor odpowiedzi: frasag

  Ja swój usypiam zamykając pokrywę. To trzeba zrobić w ustawieniach Panelu: system i zabezpieczenia- opcje zasilania. Wtedy gdy śpi prądu prawie wcale nie pobiera a szybko się wybudza- wystarczy pokrywę otworzyć. Natomiast wyłączam na noc przyciskiem Zasilanie. To też jest w ustawieniach.
  Pełne uruchamianie systemu za każdym razem jednak trochę trwa, pobiera dużo prądu i podobno dla systemu nie jest zbyt zdrowe (tak twierdzą fachowcy).
  frasag zaktualizował/a odpowiedź 2017-10-16 08:13
  A jeśli chodzi o baterię to zdania fachowców są różne: większość z nich zaleca żeby raz w tygodniu rozładować baterię całkiem- bez zasilacza. Ale na ten temat nie mam zdania bo moja bateria już całkiem klapła i pracuję bez baterii.

  janekzaq1 skomentował/a odpowiedź 2019-09-30 11:53

  Dokładnie, baterię w laptopie należy używać, bo zawsze podłączona do prądu traci swoją pojemność. Czasami odłączyć od prądu, trochę poużywać i podłączyć znowu.

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Laptopy, netbooki

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania