Porady - pytania i odpowiedzi

2013-02-23 07:48 autor: Margota50

8 660 odsłon

Tracę wolne miejsce na dysku

Kiedy pobieram obrazki czy jakiś program to wolne miejsce na dysku się zmniejsza ale jak je usuwam to wolnego miejsca nie przybywa. Przeczyściła już cały dysk ale nic ja czyszczę usuwam a wolne miejsce się się kurczy. Co się dzieje?

Pytanie zaktualizowano 2013-02-25 10:33

Pomyłkowo uzupełniłam pytanie w odpowiedzi.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-24 12:56 autor odpowiedzi: Kazik

  Nie usuwasz z dysku całkowicie tylko przenosisz do kosza. Po opróżnieniu kosza zwiększy się miejsce na dysku.

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-24 18:14 autor odpowiedzi: zombi

  Witam kosz ma określoną pojemność ,, to może być coś innego wyprubuj Ccleaner on ma kilka przebiegów ,, nie piszesz czy to stary czy nowy dysk,, kiedy system był instalowany i ile razy,,pozdrawiam

  Margota50 skomentował/a odpowiedź 2013-03-01 07:46

  Odpowiedzi udzieliłam 4 dni temu ale znowu pomyłkowo w komentarzach,Przepraszam,proszę o odpowiedz.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-25 08:57 autor odpowiedzi: Margota50

  Mam Ccleaner i nową wersję i nim czyszczę.Mam komputer stacjonarny z systemem Windows XP o pojemności 2x250 GB.Całe lata miałam wolnego miejsca na dysku pomiędzy 87-91%.W grudniu szukałam w TAPECIARNI nowych fajnych tapet,przeglądałam niektóre klikałam zapisz a potem większość zlikwidowałam z dysku i programu Picaso 3 i po kilku dniach kiedy czyściłam  i defragmentowałam to okazało się że mam wolnego miejsca tylko 43% a kiedy usunęłam prawie większość zdjęć i obrazków,oraz odinstalowałam programy/Mozilla,Skyp,gadu-gadu,winap,Media Player,Picaso/ i od nowa zainstalowałam nowe wersje to mam już tylko 38% wolnego miejsca na dysku.Mam aktualnego KASPERSKIEGO/kupuje na rok/tak więc nie możliwe aby jakiś wirus wszedł.Ja mam takie wrażenie jakby podwójnie albo potrujnie instalwała się różne rzeczy a potem talko jeden odinstalowywał.Czy to możliwe.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • Najlepsza odpowiedź

  2013-02-26 11:00 autor odpowiedzi: zombi

  Witaj Margota 50,, Jest taka opcja,system sam naprawia błędy,, Kliknij Muj komputrer,dysk C:na dole planszy ,,Właściwości,, wyświetli się plansza ,na niej Kliknij  ,, Narzędzia,, na planszy ,,Sprawdzenie błedów,,kliknij ,,sprawdz,, na otwartej planszy zaznacz obie obcje,,kliknij ,,Rozpocznij,, postępuj zgodnie z sugestiami komputera,,Naprawa systemu może potrwać do 1/5 godz, po czym system wyżwietli co jest nie tak Odpisz, pozdrawiam,,

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-26 21:29 autor odpowiedzi: Kazik

  Spybot - Search & Destroy Może tym poszukać trojana lub wirusa co namnaża już istniejące programy? Ale sam w to nie mogę uwierzyć. No to sprawdź jakość dysku. Ale to nie powinno [chyba] zmniejszać pojemność. A może zmniejsza?

   Zaletą programu jest nie tylko wiedza o jakości, co może dać do myślenia że kiedyś padnie, ale wyświetla temperaturę procesora. Mam to stałe włączone bo ikonka jest w "auto-uruchamianiu" a wyświetla gdy chcę, bo na pasku zadań obok zegara jest jako ikona ukryta. Tu jest to HDDLive 

  Przez lata mogłaś nazbierać programów i fotek--i nie sprawdzać ile masz miejsca. Rozumiem że masz 500 GB podzielone na 2 partycje [lub 2 osobne dyski] Na obu się tak zmniejszyło?

  Margota50 skomentował/a odpowiedź 2013-03-01 07:48

  Pisałam znowu w odpowiedziach,przepraszam,ale starość nie radość.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-27 08:53 autor odpowiedzi: Margota50

  K

  asperski,mam od lat tylko dokupuję nowelizacje i przedłużenia.Zdjęć mam mało w Albumie Pikacca Web.Obrazki w Chomiku,też nie za wiele.2lata temu był w naprawie bo wysiadł napęd tam gdzie wkłada się dyskietki,swoją drogą znowu nie działa ale i tak go nie używam.Programąw w sumie mam jak kliknę na Start to 33 pozycje,a na monitorze mam 16 ikonek / Kosz,Komputer,EPSON,Skyp,Gadu-gadu,Ccleaner,Mozilla Firefox,Mozilla Thunderbird,Picaso3,Winamp,Power Point/,i ikonki gier,które były już w pakiecie Solitär i Spinder Solitar. Jeśli chodzi o Sprawdzanie i Naprawa systemu to już to robiłam i nic nie pomaga.Mam jednak pytanie czy jak Ccleanerem  wyczyszczę dysk tam w Narzędziach jest taka pozycja Wymazywanie dysku,to czy jak zaznaczę cały dysk to wszyskie programy i foldery znikną.na razie tylko zaznaczałam wolne miejsca.Jest też pozycja Bezpieczeństwo i 4 możliwości/ilość przebiegów/ ja robiłam te proste napisanie 1 przebieg.Czy trzeba coś innego.Chcę kochani Wam zaznaczyć że obecnie przebywam w Niemczech i mam  zainstalowaną niemiecką wersję XPWINDOWS,dlatego mam pewne problemy.Czy istnieje jakiś polkojęzyczny program do wyszukiwania duplikatów,niepotrzebnych kopii.Czy jest możliwe abym miała 2 razy system zainstalowany,sama tego nie robiłam,ale jak mnie nie było to mój mąż urzędował na kompie,ale on się wogule nie zna na tym wynalazku jak mówi i tylko gra w gry i czyta wiadomości po polsku.Po za tym komputer chodzi i nie chce zanosić do mechanika bo tu jest drogo.Dziękuję za dotychczasową pomoc i oczekuję dalszej.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-02 08:10 autor odpowiedzi: Margota50

  Problem rozwiązany po prostu musiałam usunąć program antywirusowy Kasperski i ponownie zainstalować nową wersję, i znowu mam 92% wolnego miejsca na dysku.Ja zainstalowaąam z płyty Kasperskiego w 2009 roku i potem tylko odnawiałam licejcje i pobierałam z internetu nowe wersje,a nie odinstalowywałam starych i to zabierało mi miejsce.Dziękuję wszystkim za pomoc.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-04 13:46 autor odpowiedzi: Kazik

  W Ccleane niczego nie zmieniaj. Bo jak dasz haczyk zbędny to może być kłopot. Komputer sam sobie ustawił właściwie. Dajesz "analiza" a później "uuchom" Polecam też co używam całe lata i to proste. Komp zapyta i daj "tak", a na zapytanie czy chcesz kopię zapasową rejestru daję zawsze "nie" Ten dodatkowy "czyściciel" używaj najpierw przed Cclean. Tu do pobrania. I się nie martw o kopię zapasową rejestu. Zawsze daję "nie". Używam to lata. Pobieraj stąd:

  Trzecią i czwartą pozycję NIE UżYWAJ. A NA PYTANIA ODPOWIADAJ "TAK".

   

  To czyści rejestr-a to ważne. A później użyj Deflagler [po usunieciu śmieci z dysku]

   

  Aby stwierdzić czy fotki lub obrazki się nie powtarzają--to je daj razem. Tematycznie i wybieraj aby komp ustawił według KB. Wtedy będą obok siebie i połowa do kosza. Mój adres

  Można bezpośrednio. Powodzenia.

   

   

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 21:00 autor odpowiedzi: bacha52

  usuń pliki z kosza

  Oceń odpowiedź 0 14

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-01 10:58 autor odpowiedzi: Rysbar

  Usuń stare punkty przywracania systemu.

  PPM na ikonę Mój Komputer-> Właściwosci-> w nowym okienku na górze po lewej-> Przywracanie systemu, zaptaszkuj "Wyłącz przywracanie sytemu-> Zasosuj. Potwierdź chęć usunięcia punktów przywracaniaPo chwili "odptaszkuj" Wyłącz przywracanie sytemu ->Zastosuj i OK.

  Można zyskać 2-5 GB w zależności od posiadanych punktów przywracania.

  Zostanie dla bezpieczeństwa ostatni punkt przywracania.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Komputery stacjonarne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania