Porady - pytania i odpowiedzi

2016-03-19 22:52 autor: aniabela

3 884 odsłon

w ostatnim czasie czesto zawiesza mi sie internet co nalezy zrobic

w ostatnim czasie dosc czesto zawiesza mi sie internet wszystko sie zatrzymuje  musze go wylaczac przyciskiem do wlaczania   wtedy kiedy wloczam go ponownie wyswietla sie     takie cos     SPRAWDZANIE SYSTEMU PLIKOW  C     DALEJ      TYP SYSTEMU PLIKOW TO NTFS   SYSTEM   WINDOWS SPRAWDZI DYSK      POCZYM     CHDSK SPRAWDZA PLIKI    POZIOM     1-3    itd     nie bardzo wiem co to znaczy  co   powinnam    zrobic

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-03-20 08:57 autor odpowiedzi: frasag

  Być może jakiś program sprawdza pliki podczas startu. Np. CCleaner mma taką opcję, ale można ją odptaszkować. Albo może jakiś antywirus sprawdza. Zobacz co masz w autostarcie- np. w CCleaner- narzędzia-autostart i ewentualnie wrzuć zrzut gdzieś w wątkach pomocowych.

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-03-20 09:12 autor odpowiedzi: frasag

  Albo może Narzędzia administracyjne- Harmonogram zadań masz ustawione coś na stałe- tak zaocznie trudno stwierdzić. A wyłączanie może też być z powodu przegrzewania się kompa.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-03-20 20:39 autor odpowiedzi: Janek1

  Za szybko wyłączasz komputer i nieświadomie kasujesz pliki systemowe w buforze RAM pamięci ulotnej (pamięć cache), a system po uruchomieniu chce naprawić Twoje zachowanie.
  Chcąc wyłączyć komputer nie powinno się wyłączać poza wyjściem "Menu Start" lub specjalnym przyciskiem na obudowie kompa. Powinno się mieć także włączone szybkie zamykanie w konfiguracji systemu (można to zrobić programikiem xp-AntiSpy, który też działa w 7 i 8).
  CCleaner niema opcji chkdsk.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-03-25 17:51 autor odpowiedzi: Stefan

  Napisałaś b.niejasno, więc trudno pomóc. Musimy się domyslać, gdyż:
  po1-sze nie piszesz jaki to komputer (laptop czy stacjonarny), jaki masz system operacyjny ?,
  po 2-gie nie pokazujesz dokładnie, (np. na zrzucie ekranu) jak wygląda komunikat o braku internetu, lub o błędzie.
  A po3-cie nie należy tak pochopnie wyłączać całego komputera, gdy brak jest może   t y l k o "dopływu" do niego samego internetu.
  Po 4-te nie należy tak wyłączać. Wyłączanie przyciskiem na korpusie całego komputera to ostateczność!! Najpierw trzeba kliknąć "Uruchom ponownie". Ale jeszcze wpierw należy próbować wyłączyć internet, (x-sikiem w prawym rogu ekranu).
  O tym czy dochodzi do Twego komputera internet jesteś informowana na dole ikonką obok zegarka, (białych 5 schodków) i podpis "Dostęp do internetu". Tak jest w W7.
  Jeśli posiadasz ruter, to lubi się on czasem zaciąć. Wtedy można/należy go "zresetować" w bardzo prosty sposób. Poprosu wyciągnąć z gniazdka wtyczkę jego zasilania i włożyć ją ponownie. Poczekać..., po dłuższej chwili internet wróci.
  Może coś z tego co tu napisałem jest przyczyną Twoich kłopotów. Popróbuj, powodzenia.
  S.

  zombi skomentował/a odpowiedź 2016-03-26 20:27

  Gdy odinstalowałem Awasta miałem ten sam problem ,za każdym włączeniu PC,włączał się CHDSK, było to irytujące ,, więc ustawiłem na wszystkich dyskach C,D,E, CHDSK wyłączyłem PC, po 2 minutach włączyłem Przestało Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Komputery i Internet: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania