Porady - pytania i odpowiedzi

2011-08-22 16:59 autor: andrzej_a

10 563 odsłon

Postępowanie upominawcze, z czym to się je

Znalazłem tu wspomniane coś takiego jak platforma postępowania upominawczego www.e-sad.gov.pl .  Kto może z tego korzystać i w jakich okolicznościach? Czy tylko firma-firma, czy prywatnie też można w ten sposób (konsument - firma). jakie trzeba spełnić warunki? Ktoś z Państwa korzystał już z tego narzedzia i z jakim skutkiem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-08-23 12:31 autor odpowiedzi: Jakub Sowinski

  Wspomniane postępowanie upominawcze jest platformą, z której może korzystać każdy kto posiada polski numer PESEL. Postępowanie może więc wytoczyć zasadniczo każdy, kto posiada niespłacone przez kontrahentów wierzytelności, których istnienie może udokumentować. Zasadniczą wygodą platformy są niskie koszty postępowania. Ponadto jeśli dług jest dobrze udokumentowany, wierzyciele na ogół nie składają odwołania, które podniosłoby koszty, które w razie kolejnej przegranej musieliby pokryć.

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-08-23 23:43 autor odpowiedzi: Jakub Sowinski

  W kwestii doświadczenia osobistego, mogę mówić o jednej sprawie zakończonej z powodzeniem. Od złożenia pozwu do nadania klauzuli wykonalności upłynęły dokładnie trzy miesiące co z racji na ogólną powolność polskiego wymiaru sprawiedliwości jest okresem zadowalającym.

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Firma i Biznes: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania