Porady - pytania i odpowiedzi

2011-11-25 13:28 autor: mietek2

18 256 odsłon

Duszność w klatce piersiowej!!

Witam!!! Po wiosennym zapaleniu płuc,pozostała mi duszność w klatce piersiowej. Lekarz przepisał mi symbicort 160 po jednej dawce co 12 godzin.W dzień jest dobrze,ale w nocy około godz.3-4 zaczynam mieć dusznosci w klatce,poprawa następuje po zażyciu leku.Jeśli przed spaniem wezme dwie dawki to do rana jest ok.Ale rano już zaczyna znowu się duszność oraz suchy kaszel w wyniku podrażnienia w gardle.Zwracam się do forumowiczów o porade. Niestety lekarz prowadzący nie reaguje na moje wołanie o pomoc,i oprócz ponownego wypisania tego samego leku i pobrania opłaty za wizyte nic sie nie zmienia. Pewnie powiecie zmień lekarza,ale niestety nie jest to możliwe, poniewaz nie ma drugiego w okolicy.Pozdrawiam serdecznie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-11-28 14:21 autor odpowiedzi: bodzio2

  Niestety na twój opisany problem to może zaradzić tylko lekarz są to zbyt poważne dolegliwości z których samemu się nie wyleczysz.Jeśli twój lekarz to bagatelizuje to zgłoś się do innego lekarza,a nawet do szpitala na Izbę przyjęć tam zawsze jest lekarz który ma dyżur i w szpitalu od razu zostaną ci zrobione potrzebne badania.Nie bakatelizuj choroby,pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 3 7

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-11-29 01:35 autor odpowiedzi: mietek2

  Wielkie dzieki za zainteresowanie.Będe szukał innego lekarza.Pozdrawiam.:-)

   

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-12-01 01:07 autor odpowiedzi: babciela

  Tak, najlepsze wyjscie to wezwanie pogotowia w razie dusznosci i przyzwoite przebadanie- RTG pluc w pierwszej kolejnosci

  Oceń odpowiedź 1 8

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-20 00:28 autor odpowiedzi: basiar2002

  Mój mąż miał zapalenie płuc po kórym skierowano go  na oddział Kardiologiczny, ponieważ miał  podobne duszności .  Na Kardiologii wykryli poważną chorobę serca. Po zapaleniu płuc nie ma żartów. Poproś lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do lekarza Kardiologa , a jak takie dusznosci się  powtarzają nie zwlekaj ,  zadzwoń na pogotowie ratunkowe , upieraj się przy tym , żeby zabrano Cię do szpitala  na przebadanie ponieważ masz problemy z oddychaniem i duszności w klatce.  Życzę Ci  jak najszybszej poprawy zdrowia. Pozdrawiam serdecznie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania