Porady - pytania i odpowiedzi

2011-03-03 18:06 autor: jurato

49 149 odsłon

Objawy i leczenie hemoroidów

Jakie są objawy hemoroidów i jak się je leczy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-03-04 01:13 autor odpowiedzi: Ewunia

  Można wyróżnić cztery stopnie zaawansowania choroby:

  I.stopień - przenikanie do światła. Pojawiają się małe żylaki, nie powodujące problemów. Obserwuje się ślady krwawienia.
  II. stopień - dochodzi do wypadania bez powrotu do ściany kanału. Pojawiają się większe guzki, które powodują ból i krwawienie. Wypadają podczas oddawania stolca i spontanicznie wsuwają się do środka.
  III. stopień - żylaki wysuwają się na zewnątrz ale można tkankę z powrotem umieścić w kanale analnym.
  IV. stopień - zachodzi w przypadku wypadania tkanki bez możliwości umieszczenia jej z powrotem.

  Dla wielu chorych hemoroidy to nadal wstydliwa dolegliwość - cierpią latami lub wspomagają się różnego rodzaju farmaceutykami, które szczególnie w bardziej zaawansowanych fazach choroby przynoszą tylko krótkotrwałą ulgę.

  Do niedawna jedyną prawdziwie skuteczną metodą był zabieg operacyjny - bolesny, wymagający ogólnego znieczulenia i niekiedy powodujący komplikacje. Obecnie istnieje wiele nieoperacyjnych metod leczenia hemoroidów takich jak elektrokoagulacja, krioterapia czy ligatura metodą Barrona(zabieg polegający na polega na założeniu ciasnej gumowej opaski na podstawę guzka hemoroidalnego co hamuje dopływ krwi i powoduje martwicę guzka). Metodami tymi można leczyć nawet zaawansowaną postać hemoroidów.

   

  więcej możesz znaleźć na przykład tutaj: http://www.choroby.senior.pl/158,0,Hemoroidy,2557.html

  Oceń odpowiedź 8 27

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-10-22 12:16 autor odpowiedzi: marzanna1515

  JA  ZNAM BARDZO SKUTECZNY SPOSÓB NA HEMOROIDY -MIAŁAM JE PRZED PORODEM I PO -OTÓZ NAJLESZYM SPOSOBEM-JEST SMAROWANIE SZMALCEM I ROBIENIE MAŁYCH CZOPKÓW  ZE SŁONINY- (NIE STOSOWAC SZMALCU OSOLONEGO) -A NA TAKIE SWEDZENIA -JEST MAŚĆ BORNA -LUB KREM CLOTRIMAZOLUM 10%-POZDRAWIAM

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-06 21:53 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Jeśli chodzi o przyczyny hemoroidów to niewątpliwie ich rozwojowi sprzyja im siedzący tryb życia, zła dieta (zbyt mała ilość błonnika i wody), zmiany hormonalne (np. podczas ciąży) oraz skłonności dziedziczne. Do objawów zaliczyć należy świąt w okolicy odbytu (uszkodzenie śluzowki, sączenie się płynów), nie wielkie krwawienie. Przede wszystkim należy się wybrać do proktologa. We wszystkich postaciach choroby lekarz może zalecić tabletki o działaniu przeciwzapalnym, które zmniejszają świąd oraz obrzęki i opóźniają rozwój guzków, jak również maści, żele, czopki. Pomocne mogą okazać się nasiadówki z kory dębu. Innymi metodami, które wykonuje się w celu zwalczenia hemoroidów jest: leczenie uściskowe, zastrzyk w gózek, laseroterapia, metoda Morinagi, usunięcie operacyjne.

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania