Porady - pytania i odpowiedzi

2014-02-11 20:42 autor: monisiamikia

12 054 odsłon

Nadcisnienie w oku

miezac cisnienie tetnicze mam prawidłowe podczas badania lekaz stwierdził ze nadcisnienie tetnicze pierwszego stopnia na dnie oka dlaczego?czy takie cos moze sie cofnac i  przy nastepnym badaniu nie bedzie nic takiego widac

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-14 10:10 autor odpowiedzi: Ewuncja

  Nadciśnienie oczne jest następstwem niedostatecznego odpływu cieczy wodnistej (płynu znajdującego się wewnątrz gałki ocznej), co powoduje nagromadzenie w oku zbyt dużej ilości płynu, który nie jest odprowadzany i powoduje wzrost ciśnienia.

  Nadciśnienie oczne najczęściej stwierdza się u osób, u których w rodzinie występowało to zaburzenie, a także u krótkowidzów i osób chorych na cukrzycę. Są rózne przyczyny nadciśnienia ocznego i to od nich zależy sposób leczenia, a także czy może samoistnie znikąć. Jedną z przyczyn jest stres. Nie ma stresu - nie ma nadciśnienia. Czego Wam z całego serca życzę :)

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-14 10:12 autor odpowiedzi: LECHO

  Dość często zdarza się, iż w gabinecie lekarskim słyszymy, że „ciśnienie w oku jest podwyższone” albo że stwierdzono „nadciśnienie oczne”. Nadciśnieniem ocznym nazywamy stan podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego, bez objawów uszkodzenia nerwu wzrokowego (neuropatii jaskrowej). Prawidłowe ciśnienie oczne mieści się w przedziale 10-21 mm Hg, natomiast o nadciśnieniu mówi się, gdy wartość ciśnienia przekracza 21 mm Hg w jednym oku lub obydwu podczas przynajmniej dwóch pomiarów za pomocą tonometru. Warto pamiętać, że nadciśnienie oczne nie jest uznawane za chorobę. Pojęcie to stosuje się w odniesieniu do osób, które są bardziej narażone na wystąpienie jaskry.

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-14 10:13 autor odpowiedzi: a-m-r-s

  Nadciśnienie oczne jest następstwem niedostatecznego odpływu cieczy wodnistej (płynu znajdującego się wewnątrz gałki ocznej), co powoduje nagromadzenie w oku zbyt dużej ilości płynu, który nie jest odprowadzany i powoduje wzrost ciśnienia.U pacjentów, u których rozpoznano nadciśnienie oczne, stwierdza się zwiększone ryzyko rozwoju jaskry.u osób z nadciśnieniem zaleca się dokładne i częste kontrole u specjalisty.

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-15 19:47 autor odpowiedzi: babciela

  Wydaje mi się, ze pomylilyscie nadcisnienie oczne(podejrzenie jaskry) ze zmianami na dnie oczu, To tzw objaw Gunna- swiadczacy albo o istniejącym nadcienieniu ogolnym albo o rozpoczynającej się miazdzycy. Moze byc tylko wzmozony odblask naczyniowy- też swiadczacy o zmianach w naczyniach obwodowych.pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania