Porady - pytania i odpowiedzi

2012-11-06 17:07 autor: wiszymanska

42 010 odsłon

Nadciśnienie - nogi puchną od leków

Po amlodypinie, amlozku , czy norvascu bardzo puchną mi kostki nóg. Najgorzej jest latem, kiedy nosi się letnie obuwie, bo nogi sa odkryte.Czy można nie brać tego leku w okresie letnim?Na nadciśnienie biorę jeszcze dwa inne(walsartan i bisocard)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-11-12 10:51 autor odpowiedzi: babciela

  Te leki powodują u niektorych pacjentów obrzeki, dlatego musisz poprosic lekarza o inne- mimo, ze te są wyjątkowo skuteczne

  Ocena odpowiedzi 2 8

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-15 13:22 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Witaj.

  Niestety leki mają tez skutki uboczne, bo tak naprawde chodzi w nich o zagłuszenie pewnych dolegliwości. Nie rozwiązuje to jednak przyczyn. Dlatego bardzo wazne jest ułożenie naprawczej prawidowej diety.

  Przy nadcisnieniu prawidłowa dieta mozna by powiedziec ze prawie zawsze rozwiązuje problem i wraca sytuacja do normy i wtedy leki nie sa juz potrzebne.

  Zachęcam żeby wtedy zacząc od tego. Opuchnięte nogi wtedy tez ustepują.

  Zapraszam do skorzystania z bezpłatnego badania.

  Pozdrawiam

  wiszymanska skomentował/a odpowiedź 2012-12-02 02:44

  Dzięki za odpowiedż.Jestem zbyt dużym łakomczuchem , bym mogła się czegokolwiek wyrzec z jedzonka.Stosowałam dawno temu różne diety, ale wracałam do normalnego trybu odżywiania się.Mam rodzinę i nie wiem, czy by przystosowali się do jakiejkolwiek diety.

  stolatka skomentował/a odpowiedź 2014-02-02 19:41

  Nie jedzenie tego co szkodzi to normalne odżywianie u osób chorych. Po co brać leki i psuć efekty leczenia złymi nawykami jedzenia,to nie logiczne.Rodzina nie jest chora więc poco jej dieta? Przepraszam za tak bezpośredni komentarz. Ale zawsze obserwuję się jak reaguję na to co jem i eliminuję to co mi szkodzi tego nauczyło mnie długie życie i doprowadzenie się do bajpasów . Teraz jestem mądrzejsza o to doświadczenie życiowe. Pozdrawiam

  Ocena odpowiedzi 2 6

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-23 23:22 autor odpowiedzi: babciela

  Ne bardzo zgadzam sie z popraednia odpowiedzią.nadcisnienie jest bardzo czesto chorobą uwarunkowana genetycznie- i- niestety dieta nic nie zmieni- konieczne są leki. Dieta jest li i tylko wspomagajacą.

  proszę nie odstawiac lekow- tylko je skorygować...

  Ocena odpowiedzi 4 21

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-20 22:35 autor odpowiedzi: basiar2002

  Zgłoś o tym ,że puchną Ci nogi lekarzowi , ktory przepisał Ci leki. Byc może musi włączyć dodatkowo leki moczopędne uwalniajace wodę w organiźmie.  Przy najbliższej wizycie  zgłoś o tych obrzękach nóg.

  Ocena odpowiedzi 0 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-01 01:30 autor odpowiedzi: stolatka

  Zgadzam się z basiar2002 najczęściej organizm zatrzymuje płyny i robią się wtedy obrzęki  nie tylko od leków ale też może być niewydolność nerek.Słaba praca nerek daje też taki rezultat. Lekażrz postawi diagnozę i da odpowiednie leki .

  Ocena odpowiedzi 1 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania