Porady - pytania i odpowiedzi

2012-11-09 12:59 autor: wiszymanska

15 867 odsłon

Nadciśnienie - nogi puchną od leków

Po amlodypinie, amlozku , czy norvascu bardzo puchną mi kostki nóg. Najgorzej jest latem, kiedy nosi się letnie obuwie, bo nogi sa odkryte.Czy można nie brać tego leku w okresie letnim?Na nadciśnienie biorę jeszcze dwa inne(walsartan i bisocard)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-11-12 10:51 autor odpowiedzi: babciela

    Te leki powodują u niektorych pacjentów obrzeki, dlatego musisz poprosic lekarza o inne- mimo, ze te są wyjątkowo skuteczne

    Oceń odpowiedź 2 6

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-11-15 13:22 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

    Witaj.

    Niestety leki mają tez skutki uboczne, bo tak naprawde chodzi w nich o zagłuszenie pewnych dolegliwości. Nie rozwiązuje to jednak przyczyn. Dlatego bardzo wazne jest ułożenie naprawczej prawidowej diety.

    Przy nadcisnieniu prawidłowa dieta mozna by powiedziec ze prawie zawsze rozwiązuje problem i wraca sytuacja do normy i wtedy leki nie sa juz potrzebne.

    Zachęcam żeby wtedy zacząc od tego. Opuchnięte nogi wtedy tez ustepują.

    Zapraszam do skorzystania z bezpłatnego badania.

    Pozdrawiam

    wiszymanska

    wiszymanska skomentował/a odpowiedź 2012-12-02 02:44

    Dzięki za odpowiedż.Jestem zbyt dużym łakomczuchem , bym mogła się czegokolwiek wyrzec z jedzonka.Stosowałam dawno temu różne diety, ale wracałam do normalnego trybu odżywiania się.Mam rodzinę i nie wiem, czy by przystosowali się do jakiejkolwiek diety.

    stolatka

    stolatka skomentował/a odpowiedź 2014-02-02 19:41

    Nie jedzenie tego co szkodzi to normalne odżywianie u osób chorych. Po co brać leki i psuć efekty leczenia złymi nawykami jedzenia,to nie logiczne.Rodzina nie jest chora więc poco jej dieta? Przepraszam za tak bezpośredni komentarz. Ale zawsze obserwuję się jak reaguję na to co jem i eliminuję to co mi szkodzi tego nauczyło mnie długie życie i doprowadzenie się do bajpasów . Teraz jestem mądrzejsza o to doświadczenie życiowe. Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 2 5

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-11-23 23:22 autor odpowiedzi: babciela

    Ne bardzo zgadzam sie z popraednia odpowiedzią.nadcisnienie jest bardzo czesto chorobą uwarunkowana genetycznie- i- niestety dieta nic nie zmieni- konieczne są leki. Dieta jest li i tylko wspomagajacą.

    proszę nie odstawiac lekow- tylko je skorygować...

    Oceń odpowiedź 3 17

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-11-20 22:35 autor odpowiedzi: basiar2002

    Zgłoś o tym ,że puchną Ci nogi lekarzowi , ktory przepisał Ci leki. Byc może musi włączyć dodatkowo leki moczopędne uwalniajace wodę w organiźmie.  Przy najbliższej wizycie  zgłoś o tych obrzękach nóg.

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-01 01:30 autor odpowiedzi: stolatka

    Zgadzam się z basiar2002 najczęściej organizm zatrzymuje płyny i robią się wtedy obrzęki  nie tylko od leków ale też może być niewydolność nerek.Słaba praca nerek daje też taki rezultat. Lekażrz postawi diagnozę i da odpowiednie leki .

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Mój profil

Na skróty

Książka za porady

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania



  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X