Strona głównaZdrowieJuż wkrótce 100 lat to nie będzie dużo

Już wkrótce 100 lat to nie będzie dużo

Odkrycia naukowe podtrzymują wizje życia dłużej i zdrowiej stawiając na głowie obecne normy średniej długości życia. ‘Życie zaczyna się po 100? Może to nie do pomyślenia, ale w przyszłości stulatek może być całkiem młodą osobą’ – ogłosił na konferencji na wyspie Bali Robert m. Goldman prezes American Academy of Anti-aging Medicine.
Już wkrótce 100 lat to nie będzie dużo [© Sergey Lavrentev - Fotolia.com] Komórki pierwotne, nanotechnologia, inżynieria genetyczna, terapie wykorzystujące klonowanie są używane w najnowszej medycynie. Goldman powiedział, że to jak zmieniło się pojmowanie się pojmowanie wieku najdobitniej przedstawia zdjęcie znanej aktorki Sofii Loren (71 lat) ubranej tylko w kolczyki.

‘Jeśli ktoś powiedziałby ci 14 lat temu, że jest pomysł, aby poprosić były symbol seksu aby pozował do zdjęć tylko w kolczykach prawdopodobnie byłbyś zdegustowany i zamknąłbyś oczy’ – mówi Goldman. ‘Dzisiaj Sofia Loren wygląda świetnie mimo swoich 71 lat’

‘Terapia komórek pierwotnych pozwala ludziom odzyskiwać utracone włosy, usunąć zmarszczki przez odnowienie skóry, odbudować komórki nerwowe u sparaliżowanych pacjentów’ – dodaje Michael Klentze, dyrektor Klentze Institute of Anti-aging w Monachium.

Komórki pierwotne maja zdolność do działania na zasadzie mechanizmu naprawczego organizmu, ponieważ mogą dzielić, rozróżniać i uzupełniać inne komórki tak długo jak długo organizm gospodarza pozostaje przy życiu. Skutkiem tego może być na przykład to, że ludzie, którzy stracili włosy mogą mieć nadzieje na to, że w ciągu kilku miesięcy odrosną im włosy.

Nowa metoda zwana diagnostyką proteomiczną pozwala wykryć raka prostaty poprzez analizę moczu o wiele wcześniej niż pozwalają na to tradycyjne prześwietlenia.

Michael Klentze twierdzi, że można powstrzymać rozwój raka prostaty bez potrzeby robienia biopsji i bez przeprowadzania operacji. Mówi, że ludzie mają różne czynniki ryzyka w zależności od mutacji genów odziedziczonych po przodkach i jeśli te czynniki ryzyka zostaną zidentyfikowane i określone w sposób właściwy ludzie będą mogli żyć dłużej i zdrowiej.

Najważniejsze według Klentze jest, aby określić te czynniki bardzo dokładnie i wcześnie, najlepiej w wieku 40-45 lat, może być za późno, gdy osiągniesz 85 lat.

Jacek Piec / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Prostata - przerost prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Przerost prostaty to choroba często występująca u mężczyzn w wieku dojrzałym. Problemy z prostatą dotyczą około połowy mężczyzn powyżej 50-go roku życia i ponad 70 procent panów, którzy ukończyli 60 lat. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 15:50:01, 18-09-2006 Basia.

    Eeeeeeeeeech!!!!!!!!!!!! Nie jestem zwolenniczką przedłużania życia za wszelką cenę.
  • 00:13:41, 19-09-2006 Ewunia

    a czemu nie? jak jeszcze wraz z długoscia sie jakosc poprawi )
  • 23:12:48, 29-09-2006 ryszarda

    Myślę, że "setka" to już sukces.
    No, może 102 lata?
    Ale, tak na marginesie, czy ZUS to wytrzyma? hihihi!
  • 01:42:14, 25-07-2009 zosinek

    Cytat:
    ryszarda
    Myślę, że "setka" to już sukces.
    No, może 102 lata?
    Ale, tak na marginesie, czy ZUS to wytrzyma? hihihi!
    Jeśli dłużej żyć to i pracować dłużej panowie i panie nie można liczyć "na drapane " bo lepsze zdrowie chyba też sie nalezy?
  • 06:57:18, 25-07-2009 tadeusz50

    Cytat:
    Eeeeeeeeeech!!!!!!!!!!!! Nie jestem zwolenniczką przedłużania życia za wszelką cenę.

    Bardzo zdecydowanie nie jestem zwolennikiem "sztucznego" przedłużania życia.

    ps.och te archiwalne wątki.
  • 08:04:32, 26-07-2009 Zdzisia

    Sofia Loren już pewnie przeszła terapię komórek pierwotnych.Co do "zwykłych śmiertelników" to ja bym prosiła,aby zaistniała możliwość szybkiego i właściwego diagnozowania chorych oraz leczenia bez ograniczeń finansowych.A już by było dobrze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy