Strona głównaChorobyChoroby dziąseł zwiększają ryzyko zachorowania na raka

Choroby dziąseł zwiększają ryzyko zachorowania na raka

Paradontoza, czyli stan zapalny dziąseł prowadzi do powstania tzw. kieszonek przyzębnych, jest to konsekwencja stopniowego odsuwania się zębów od dziąseł. Okazało się, że choroba ta zwiększ ryzyko pojawienia się innych problemów zdrowotnych.
Analiza danych na temat zdrowia ponad 50 tys. mężczyzn doprowadziła naukowców do wniosku, iż choroby dziąseł zwiększają ryzyko zachorowania na raka o 14 %. W przypadku raka płuc ryzyko to jest wyższe o 36 % a w przypadku raka trzustki aż o 54 %. Mężczyźni, którzy na skutek paradontozy stracili znaczną cześć zębów byli narażeni na rozwój raka płuc o 70 % bardziej od tych o zdrowym uzębieniu.

Naukowcy próbujący wyjaśnić zależność pomiędzy stanem zębów a rozwojem chorób nowotworowych przyjmują różne hipotezy. Autorzy najnowszych badań przypuszczają, że długotrwałe choroby dziąseł to znak, iż układ odpornościowy jest osłabiony, a to zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów. Możliwe jest też to, ż bakterie znajdujące się w jamie ustnej stanowią bezpośrednią przyczynę rozwoju raka gardła i jamy ustnej.


Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 22:24:20, 25-12-2010 Narvick

    Paradontozę można ZATRZYMAĆ.
    Praktycznie nigdzie wyraźnie nie stosuje się pogląd, że paradontoza - to jest w ogólnym rozumieniu - ZAINFEKOWANA RANA!
    Czyli leczenie musiałoby polegać nie tylko na higienie jamy ustnej oraz usunięciu kamienia i innych bardzo drogich zabiegach, o czym wszędzie piszą i radzą, ale również na ZWALCZANIU ZAPALENIA DZIĄSŁA, a więc PARADONTOZY.
    Od razu po usunięciu kamienia (zainfekowanego ciała "obcego") koniecznie należy przeprowadzić skuteczną antybiotykową terapię, a więc w sposób gwarantowany zlikwidować ZAPALENIE DZIĄSEŁ i parodontu.
    W przedsionku żuchwy i szczęki stosuje się seria 10 zastrzyków antybiotyku, kumulującego się w kości, 2-3 razy w tygodniu.
    Już po drugim zastrzyku większość pacjentów odnotowuje zaprzestanie krwawienia z dziąseł, zniknięcie nieprzyjemnego zapachu i zmniejszenie ruchomości zębów.
    Dlaczego iniekcja, a nie doustne stosowanie antybiotyku kumulującego się w kości?
    Przy doustnym stosowaniu koncentracja antybiotyku w pierwszej kolejności ulega rozcieńczeniu w płynach i tkankach organizmu oraz neutralizacji poprzez wątrobę i dopiero potem nieznaczna ilość antybiotyku dotrze do chorych dziąseł.
    Natomiast w miejscu iniekcji, w okolicach chorych na paradontozę zębów - antybiotyk będzie miał największą koncentrację i jego maksymalna aktywność jeszcze nie będzie zneutralizowana wątrobą.
    Zainteresowanych pacjentów zapraszam na skuteczne i niedrogie leczenie paradontozy według logicznej sekwencji:
    a) usunięcie kamienia
    b) terapia antybiotykiem kumulującym się w kości żuchwy i szczęki, czyli iniekcja do przedsionka jamy ustnej
    c) porady higieniczne
    Zapisy tel. - 506-247-180
    Adres: ul. Broniewskiego 57, gabinet STOMATOLOGIA
    Warszawa
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy