Porady - pytania i odpowiedzi

2011-11-07 00:22 autor: joga55

48 011 odsłon

Co to znaczy stopa cukrzycowa?

W ubiegłym roku rozpoznano u mnie cukrzycę typu II. Na szczęście nie mam jeszcze problemów ze stopami, ale nie wiem na co zwracać uwagę? Co to jest stopa cukrzycowa? I co robić aby tego problemu uniknąć? Czy można go uniknąć?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-03-16 14:41 autor odpowiedzi: admin

  Sporo informacji na temat stopy cukrzycowej znajdzie Pani tu: http://www.choroby.senior.pl/stopa-cukrzycowa

  Ocena odpowiedzi 2 21

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-05-02 00:17 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Wszystkie informację pokazane tu oraz z jakimi spotykam się u klientów pokazują jak bardzo poważny i niebezpieczny jest to problem. Dlatego ułożenie prawidłowego programu odżywiania spowoduje, że proces będzie można opóźnić lub całkowicie uniknąć. Organizm ma wiele zdolności, które dzięku prawidlowemu dożywieniu w zbilansowaną dietę daje efekty. Pozdrawiam

  Ocena odpowiedzi 1 9

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-05-11 12:35 autor odpowiedzi: mayday

  Oprócz heparyny w kremie,która działa p-zakrzepowo,p-bólowo i p-zapalnie,solcoseryl żel na ranę i solcoseryl maść na okolice rany,Curiosin-żel,na rany,specjalnych "oddychających" opatrunków,dobrze jest stosować kąpiel całego podudzia w wodnym roztworze szarego mydła,przed nałozeniem powyższych preparatów,naprawde rewelacja i co najwazniejsze,sprawdzone,że to działa u cukrzyka ,kiedy pom operacji by pass,kiedy pobrano mu żyłę z podudzia i rana ropiała,a kończyna była zaczerwieniona i obrzeknięta po udo,że naprawdę baliśmy się,że skończy się to amputacją.Był oczywiście i lek dożylny,cefalosporynaIII generacji o bardzo szerokim spektrum działania,zarezerwowany tylko dla lecznictwa szpitalnego,o nazwie "BIOTUM".I wygraliśmy.Poza tym niezwykle istotne w profilaktyce stopy cukrzycowej jest staranne pielęgnowanie paznokci,obcinanie ich we właściwy sposób,żeby nie miały tendencji do wrastania oraz zapobieganie grzybicy stóp,do której stopy u cukrzyka sa skłonne.No i oczywiście dieta! To podstawa!

  Ocena odpowiedzi 1 9

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-10-04 20:22 autor odpowiedzi: forever

  picie  codziennie aloesu to tama dla cukrzycy, w godzine po łyknieciu opada cukier , miąższ pomaga tez w obnizaniu złego cholesterolu usprawnia proces gojenia ran,podnosi odpornosc całego organizmu:)aloes działa na poziomie komórkowym,Ochrona suplementacją powinna byc takich przypadkach prowadzona wyjatkowo starannie, Dla utrzymania zdrowych i czystych tetnic najlepiej włączyc do swojej diety suplemety; absorbent c, lucium,artic sea, minerały,czosnet z tymiankiem,mleczko pszczele, pola zieleni, i cukrzyca nam juz nie straszna :)

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-01 01:31 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Stopa cukrzycowa jest powikłaniem cukrzycy. Występuje u 6-10% pacjentów z problemem cukrzycy. Powinno się ją leczyć, gdyż inaczej może prowadzić martwicy, deformacji, co może skończyć się amputacją kończyny. Objawy to uczucie pieczenia, mrowienia a także słabsze czucie w stopie.

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania