Jeśli jeszcze nie masz planów na zimowy wypoczynek, możesz skorzystać z ofert last minute. Często są one bardziej korzystne, wystarczy tylko wybrać kierunek i formę wypoczynku.
Pod palmami – najchętniej na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, Emiratach Arabskich i Kenii. Na stokach – częściej w Austrii niż we Włoszech. Tam klienci biur podróży zarezerwowali wyjazdy na Boże Narodzenie i Sylwestra. Tylko połowie zależy na spędzeniu Wigilii w domu.
Jesienno-zimowa pogoda w naszym kraju nie sprzyja naszemu dobremu nastrojowi. Nic dziwnego: dni stają się coraz krótsze, jest zimno, często pada deszcz i nie mamy na nic ochoty. Nie bez powodu lekarze mówią o tzw. depresji sezonowej, czyli spadku nastroju, który dotyka nas właśnie jesienią i zimą. Wyjazd właśnie o tej porze roku może być znakomitym lekarstwem na chandrę. Wciąż znajdziemy wiele miejsc, gdzie nadal jest ciepło i słonecznie. W dodatku, po sezonie nie ma tłumów turystów w kurortach i możemy w spokoju cieszyć się wypoczynkiem.
Chyba każdy z nas ma świadomość, jak ważny jest sen dla dobrego samopoczucia i zdrowia. Nie każdy może jednak doświadczyć spokojnego snu. Często zdarza się, że trudności z zasypianiem bardzo utrudniają życie – budzimy się niewyspani, a przez to zdenerwowani i przemęczeni. Jak radzić sobie z tym problemem? Pomóc mogą zasady dobrego i zdrowego snu.
Największe upały za nami, ciepłe i długie wieczory powoli stają się wspomnieniem. To nieuchronny znak, że wakacje się kończą. Gdzie Polacy spędzali swój urlop? W jakich miejscowościach mogli zaoszczędzić, a gdzie słono przepłacić za nocleg?
Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek.
Ostatnią rzeczą, o której chcemy myśleć wyjeżdżając na długo oczekiwane wakacje, jest to, że coś może pójść nie tak. Niestety, jeśli do walizki spakujemy również nierozwiązane problemy w rodzinie, związku czy w pracy, to urlop szybko może zamienić się w koszmar, a do domu wrócimy bardziej poirytowani i zmęczeni niż przed wyjazdem. Jak można tego uniknąć?
Przed nami kolejne upalne dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od początku wakacji, czyli od 24 czerwca br., w całej Polsce utonęły aż 94 osoby. Tylko w minioną sobotę i niedzielę funkcjonariusze odnotowali aż 16 przypadków utonięć. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.
Najpopularniejszymi krajami odwiedzonymi przez Polaków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej są Czechy, Słowacja i Chorwacja – wynika z raportu opracowanego przez PayPal i pracownię badawczą GfK. Z kolei Kraków, Mazury, Bieszczady i Tatry w opinii Polaków należą do najbardziej atrakcyjnych miejsc dla zagranicznych turystów.
Wycieczki w góry, opalanie nad morzem, pływanie w miejskim basenie – bez względu na to co będziesz robić w tegoroczne wakacje, pamiętaj o kilku zasadach, które uchronią Cię przed chorobami. Dowiedz się, co daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jak skompletować wakacyjną apteczkę oraz dlaczego na basenie warto mieć przy sobie foliową reklamówkę.
Letnie miesiące i upalna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, która już zaczyna zbierać śmiertelne żniwo. Od maja odnotowano w całej Polsce już ponad 179 przypadków utonięć, w tym w ciągu pierwszego weekendu lipca aż 41. Co zrobić, aby zabawa na plaży nie zamieniła się w tragedię? Co, oprócz ręcznika, stroju kąpielowego i klapek zabrać nad wodę? Eksperci wskazują na jedno – rozsądek.
Co piąty senior nie przeznacza żadnych pieniędzy „na przyjemności”, co trzeci (33 proc.) deklaruje, że wydaje na ten cel poniżej 100 zł miesięcznie – wynika z badania Funduszu Hipotecznego DOM. Najczęstsze formy spędzania wolnego czasu wśród emerytów to czytanie książek i gazet (86 proc.), oglądanie telewizji (prawie 62 proc.), spacery (35 proc.) oraz prace w ogródku (prawie 13 proc.). Czy polscy seniorzy jeżdżą na wakacje? Gdzie wypoczywają i z czego finansują wojaże?
Niewyjaśniona śmierć polskiej turystki w Egipcie, która elektryzuje opinię publiczną, nie wpłynęła na decyzje turystów dotyczących rezerwowania wypoczynku w tym kraju. Nie dostrzegają oni w tym zdarzeniu bezpośredniego zagrożenia. A dopiero taka subiektywna ocena powoduje rezygnację z danego kierunku. W przeszłości ten mechanizm można było obserwować wielokrotnie.
Przy wjeździe do Chorwacji czekają turystów w tym roku kontrole graniczne. Dodatkowo, chorwacki rząd podniósł opłaty za autostrady. O ile wydłuży się i jak bardzo wzrośnie koszt podróży do tego kraju? O czym jeszcze warto wiedzieć podróżując tego lata do Chorwacji?
Niektórzy jeszcze ciągle na majówce, a przed nami też długi weekend czerwcowy i sierpniowy. Chcąc spędzić jeden z nich za granicą najlepiej upolować ofertę last minute i wybrać jeden z tegorocznych najtańszych kierunków. Co ciekawe, nie jest to popularna dotychczas Grecja.
Zdrowie to inwestycja - dla siebie i bliskich. Jak dbać o zdrowie w obliczu wielochorobowości?