Gazy i wzdęcia to normalne zjawisko i zdarzają się każdemu. Jednak w przypadku niektórych osób nadmierne ich gromadzenie się i ból przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Oto kilka wskazówek, jak osłabić ten problem.
Zabieg bariatryczny ma wpływ nie tylko na wagę... okazuje się, że po operacji tego rodzaju ludzie częściej biorą ślub lub się rozwodzą.
Osoby mające nadwagę i cierpiące na cukrzycę mogą liczyć na istotne zmniejszenie objawów lub nawet pozbycie się choroby.
Rak jelita grubego i odbytnicy jest trzecim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn i drugim najczęstszym u kobiet. Około dwie trzecie przypadków raka jelita grubego występuje w krajach o wysokich lub bardzo wysokich wskaźnikach dochodu. Sprawdź, jak objawia się ten rodzaj raka.
Coroczna akcja „Dry January', czyli „Suchy styczeń" ma na celu promowanie ograniczenia spożycia alkoholu. Przedsięwzięcie obejmuje rezygnację z napojów wyskokowych przez cały miesiąc. Warto się przyłączyć - efekty są zaskakująco dobre dla zdrowia, mówią lekarze.
Nowe francuskie badania wyodrębniły trzy kolejne czynniki rozwoju demencji. Na chorobę bardziej narażeni są ci, którzy mają niedociśnienie, wysoką glikemię i znacznie tracą na wadze.
Dieta Atkinsa to niskowęglowodanowy plan odżywiania opracowany przez amerykańskiego lekarza Roberta Atkinsa. Jej twórca reklamowal ją jako kluczową dla skutecznej utracie na wadze i chociaż nie ma na to żelaznych dowodów, ten sposób odżywiania się zyskał sławę ułatwiającego utrzymanie ładnej sylwetki. Jeśli chcesz wypróbowac tę dietę, oto jej podstawowe założenia.
Jednym z najpopularniejszych noworocznych postanowień jest schudnięcie. Zanim jednak zapiszesz się na siłownię i spróbujesz nowej diety, dobrze przygotuj się do procesu odchudzania. Oto kilka spraw, które warto wziąć pod uwagę.
Alkohol na różne sposoby oddziałuje na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jeśli zbyt często „zaglądasz do kieliszka", wyniszczasz swój organizm i rujnujesz relacje z innymi ludźmi. Jeżeli chcesz ograniczyć ilość serwowanych sobie napojów wyskokowych, dowiedz się, jakich zmian w organizmie należy się spodziewać - niech będą dodatkową motywacją do ograniczenia liczby wypijanych drinków.
Na całym świecie na choroby tarczycy cierpią miliony ludzi, ale większość nawet o tym nie wie. Dlatego warto regularnie sprawdzać ewentualne nieprawidłowości tarczycy.
Wiele dotychczasowych badań wykazało, że utrata współmałżonka oznacza nie tylko silny stres i głęboką żałobę, ale także wyższe ryzyko problemów zdrowotnych, a nawet przedwczesną śmierć. Teraz włoscy uczeni wskazują, że niebezpieczeństwo wcześniejszego zgonu nie dotyczy kobiet, które przeżyły męża.
Jeśli osoba w średnim wieku przez parę lat traci na wadze z niewiadomego powodu, jest znacznie bardziej narażona na zaburzenia poznawcze, które z czasem przechodzą w demencję.
Cukrzyca to poważna choroba i jeśli pozostaje nieleczona, prowadzi do uszkodzenia narządów, a w konsekwencji i śmierci. Gdy chorobę odpowiednio wcześnie się rozpozna i pacjent podejmie zalecaną terapię, jakość jego życia nie powinna ulec osłabieniu. Problem jednak polega na tym, że wielu ludzi nie wie, że są diabetykami, a wszystko dlatego, że choroba nie daje specyficznych objawów, jej symptomy mogą być przypisywane innym dolegliwościom. Jeśli jednak doświadcza się kilku z podanych poniżej oznak, warto bezzwłocznie wykonać badania.
Zwiększone spożycie wody przez osoby na diecie powoduje intensywniejszą utratę na wadze, wykazało badanie.
Wbrew powszechnemu przekonaniu celiakia nie jest alergią, z której można się wyleczyć. To choroba wywoływana specyficzną odpowiedzią autoimmunologiczną na produkty zawierające gluten. Może ujawnić się u dziecka tuż po pierwszym spożyciu przez nie posiłku z glutenem, ale może także dać o sobie znać u ludzi w średnim wieku i starszych.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni