Kobiety stosujące niezdrową dietę i prowadzące niską aktywność fizyczną cechują się większą ilością tłuszczu w okolicy brzucha oraz wyższym ryzykiem metabolicznego stanu zapalnego o niskim stopniu nasilenia. Co istotne, stan ten zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, które stają się bardziej powszechne po menopauzie. Jednak połączenie aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych pozwala skutecznie chronić się przed stanem zapalnym i może również przyczynić się do jego redukcji po menopauzie.
Kobiety o prawidłowej masie ciała, które są bardziej podatne na stres, mają większe skłonności do gromadzenia nadmiernej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha oraz wyższy poziom kortyzolu - hormonu stresu, wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Yale.
Masz figurę „gruszkę"? Nie martw się potężniejszymi pośladkami czy udami - taka sylwetka oznacza lepsze zdrowie.
Jedno awokado dziennie może pomóc w lepszym dla zdrowia rozłożeniu tłuszczu w organizmie kobiet, mówią eksperci z University of Illinois Urbana-Champaign.
Poziom witaminy D w organizmie, gdy zaczyna się stosowanie diety niskokalorycznej, pozwala przewidzieć sukces w odchudzaniu.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni