W gąszczu firm i modeli pralek dostępnych na rynku, wybór odpowiedniego urządzenia to nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej pralki? Czy rodzaj bębna i klasa energetyczna mają znaczenie? Która prędkość wirowania jest najbardziej optymalna?
Robienie zakupów spożywczych, gotowanie i mycie naczyń to statystycznie najczęściej wykonywane przez Polaków obowiązki domowe. Badania wykazały także, że na szczycie rankingu najbardziej uporczywych prac w domu znajduje się prasowanie, które wyprzedza sprzątanie łazienki i mycie naczyń. W tej kwestii kobiety i mężczyźni są zgodni.
Decyzja o zakupie nowego sprzętu AGD – np. pralki – zazwyczaj nie jest prosta. Najpierw zaczynamy wnikliwą obserwację starego automatu, aby upewnić się, że na pewno wymaga wymiany. Jeśli jest bardzo źle, wzywamy fachowca, a jeżeli jego wizyta nie pomaga, analizujemy budżet i podejmujemy decyzję – musimy kupić nową pralkę. Co ma dla nas największe znaczenie przy wyborze takiego urządzenia? Cena, funkcje, a może bezpieczeństwo?
Jest na wyposażeniu każdej łazienki i może przydać się w różnych sytuacjach, nie tylko do ochrony przed próchnicą - przejrzyj niezwykłe zastosowania pasty do zębów.
Pranie – zajęcie, które na stałe wpisało się w nasz tygodniowy domowy grafik. Jeśli mamy dzieci, wówczas wykonujemy je niemal codziennie. Pomimo, iż obecnie proces ten jest całkowicie zautomatyzowany, nieraz narzekamy na to, że należy załadować pralkę, a co gorsza ją opróżnić. Nie pamiętamy już jak to było kiedyś… Przypominamy więc jakich sposobów oraz narzędzi używanych do odświeżania odzieży i pozbywania się uporczywych plam.
Dorosłe dzieci często zachęcają dojrzałych rodziców, by zapisali się na siłownię. W odpowiedzi zaś słyszą, że nie ma takiej potrzeby, skoro seniorzy robią kilometry po domu sprzątając... okazuje się jednak, że prace domowe nie mogą zastąpić standardowego treningu.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni