Problem wydaje się paradoksalny, przecież okres świąteczny to czas, na który niemal wszyscy czekamy. Czekamy na jego nadejście długie miesiące i specjalnie się do niego przygotowujemy. A jednak okazuje sie, że właśnie w tym czasie wzrasta liczba przypadków nie tylko osłabienia nastroju, ale i po prostu objawów depresji. Dotyczy to nie tylko ludzi samotnych, także tych, którzy mają okazję spedzić Boże Narodzenie w licznym gronie rodzinnym. Zobacz, skąd bierze się „świąteczna depresja" i jak jej zapobiec.
Warto oddawać się przyjemnościom, które wywołują w nas pozytywne emocje, dzięki temu można osłabić poziom stanów zapalnych w organizmie i przedłużyć życie.
Plotka to jeden z mechnizmów regulujących zachowania społeczne. Funkcjonuje od dawna i ma się dobrze także we współczesnych społecznościach. Okazuje się, że może nam też pomóc w powrocie do równowagi emocjonalnej, bo osłabia stres.
Jeśli masz chandrę i czujesz się samotny/a, zaserwuj sobie danie, które pamiętasz z dzieciństwa, coś co gotowała mama lub babcia. Natychmiast poprawi ci się nastrój.
To nie żart - smutna muzyka wywołuje pozytywne emocje. Jeśli więc chcesz poprawić sobie humor, możesz puścić sobie np. requiem.
Psy potrafią odpowiednio interpretować stany emocjonalne ludzi i innych zwierząt.
Codzienność dostarcza bodźców stresowych o różnej sile, więc wraz z upływem lat każdy znajduje własny sposób na odpowiednią na nie reakcję. Bez wątpienia pomaga wypracowanie pewnego dystansu i umiejętność relaksowania się. Okazuje się, że pomocna może być również modlitwa i medytacja. Już dwadzieścia minut takiej kontemplacji daje bardzo dobre skutki.
Łatwo jest obniżyć stres i poczuć się szczęśliwymi, wystarczy pomóc innym.
Chcesz poprawić sobie nastrój i zyskać energię? Jest na to naprawdę prosty sposób - poświęć chwilę na obejrzenie filmiku z kotami. Efekt jest natychmiastowy.
Nie trzeba wygrać w totolotka czy odziedziczyć willi w Konstancinie, by poczuć się szczęśliwym. Wystarczą zupełnie drobne zdarzenia, by nasz nastrój znacznie się poprawił. Uczeni przeprowadzili ankietę z udziałem 2 tysięcy ludzi i odkryli, że całkiem błahe sprawy dają dużą radość.
Za pośrednictwem największej sieci społecznościowej Facebook postanowiono przeprowadzić niejawne badania dotyczące reakcji użytkowników na pozytywne i negatywne bodźce.
Uczeni z Uniwersytetu w Kolonii sprawdzili jak fizyczne oczyszczenie wpływa na samopoczucie po porażce.
Starsze osoby unikają negatywnych informacji po to, by móc pozostać pozytywnie nastawionymi do życia, wynika z nowych badań.
Zdrowie to inwestycja - dla siebie i bliskich. Jak dbać o zdrowie w obliczu wielochorobowości?