Ciemna czekolda może pomóc osłabić objawy choroby Parkinsona.
Na dobry nastrój ma wpływ wiele czynników, także te dietetyczne. Sposób odżywiania się nie tylko wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie fizyczne, ale silnie oddziałuje na psychiczne samopoczucie.
Komórkach macierzyste mogą być wykorzystane do leczenia choroby Parkinsona, wynika z badań na szczurach.
Warto się całować, nie tylko po to, by okazać sobie bliskość. Okazuje się, że pocałunek ma uzdrawiającą siłę: sprzyja produkcji endorfin i oksytocyny, które mają działanie antystresowe i antymigrenowe. Ponadto całowanie się uruchamia 29 mięśni twarzy pomagając utrzymać jej odpowiednie napięcie i młody wygląd.
Chociaż od opisania choroby Parkinsona minęły już prawie dwa wieki, to do dzisiaj nie są poznane jej przyczyny. Rozważa się udział czynników genetycznych, wpływ toksyn środowiskowych, stres oksydacyjny i czynniki zapalne. Choroba zazwyczaj ujawnia się pomiędzy 40 a 60 rokiem życia i chorują na nią częściej mężczyźni niż kobiety. Jednak lekarze coraz częściej diagnozują chorobę Parkinsona u osób, które są znacznie młodsze, nie przekroczyły nawet 20 roku życia.
Jednym z czynników wpływających na układ nerwowy człowieka jest niedobór dopaminy. Niestety, badanie stężenia dopaminy jest kosztowne i wymaga zaawansowanej aparatury, niedostępnej w gabinetach lekarskich. W tym miejscu do akcji wkracza zespół polskich naukowców, który opracował metodę umożliwiającą łatwe i tanie wykrywanie dopaminy w roztworach nawet w obecności substancji przeszkadzających.
Wszystkie obszary mózgu stają się aktywne, gdy gramy w gry, wynika z nowych badań. Okazuje się, że niemal cały mózg jest zaangażowany, gdy skupiamy się na tym, aby zwyciężyć w danej grze.
Picie alkoholu może wzmacniać przyjemne wspomnienia, co zwiększa ryzyko uzależnienia, ostrzegają uczeni.
Mądrość naprawdę zwiększa się z wiekiem, twierdzą naukowcy. Mózg zwalnia, ale to po prostu pomaga starszym ludziom rozwijać lepszy ogląd sytuacji, co pomaga im radzić sobie z życiowymi problemami i podejmować nowe wyzwania.
Niemieccy naukowcy odkryli, że do rozwoju choroby Parkinsona, zaliczanej do chorób neurodegeneracyjnych, wymagane są trzy czynniki. Odkrycia zostały opublikowane w czasopiśmie Public Library of Science (PLoS) Biology. Stanowią one ważny krok na drodze do zrozumienia przyczyn tego upośledzenia.
Naukowcy twierdzą, że odkryli, dlaczego ludzie uzależniają się od leków takich jak valium, innych antydepresantów, środków zmniejszających napięcie mięśniowe i tabletek nasennych.
Z andropauzą wiąże się spadek poziomu męskich hormonów. To zaś negatywnie wpływa na liczne funkcje organizmu mężczyzny. Procesu starzenia nie da się zatrzymać, można jednak spowolnić jego postępowanie. Tak jest podobnie w przypadku ilości testosteronu - styl życia może mieć znaczny wpływ na poziom tego hormonu w organizmie dojrzałego mężczyzny.
Osoby o ponurym, pesymistycznym usposobieniu żyją średnio o siedem lat, krócej niż optymiści. Warto zatem podchodzić do życia z uśmiechem, pomóc w tym może odpowiednio ułożona dieta.