W połowie kwietnia w Katowicach rusza program „Siedemdziesiąt plus". W jego ramach osoby po siedemdziesiątym roku życia oraz osoby niepełnosprawne będą mogły otrzymać m. in. pomoc finansową, opiekę zdrowotną i wsparcie psychiczne.
Przekarmiane, zbyt mała ilość ruchu, a przede wszystkim brak wiedzy na temat prawidłowego żywienia zwierząt to najczęstsze przyczyny postępującej epidemii otyłości psów i kotów. I tak jak w przypadku ludzi, tak i u zwierząt otyłość to poważna choroba. Cukrzyca, zwyrodnienie stawów, choroby serca i choroby układu oddechowego to jej najczęstsze skutki. W ramach kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów" 20 kwietnia b.r. rusza II Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów, podczas którego będzie można skonsultować prawidłową wagę psa i kota, a także uzyskać poradę lekarską i wskazówki dotyczące prawidłowego żywienia zwierząt.
Nerwowość i introwertyzm to cechy, które mogą skrócić życie. Okazuje się, że cechy naszego charakteru oddziałują na stan naszego zdrowia. Naukowcy z USA przekonują, iż osobowość ma wpływ na to, jak długo egzystujemy na ziemi. Wyniki swych badań przedstawili na łamach „Journal of the American Geriatrics Society".
W czasie zbliżających się świąt na naszych stołach pojawi się mnóstwo pysznych, tradycyjnych potraw: ciast, pasztetów, pieczonych mięs i jajek w różnej postaci, nic więc dziwnego, że niemal każdy z nas zje w ciągu tych dni o wiele za dużo. O zachowaniu umiaru powinni pamiętać przede wszystkim ci, którzy na co dzień borykają się z różnymi schorzeniami.
Jak wynika z danych American Foundation for the Blind (AFB), Amerykanie bardziej obawiają się utraty wzroku niż raka, HIV, zawału, chorób serca, cukrzycy, czy innych poważnych problemów zdrowotnych.
Jak wynika z raportu naukowców Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Polacy nie słuchają lekarzy. Czterdzieści procent z nas nie stosuje się do ich zaleceń, nie przyjmuje zapisanych leków i przerywa terapię, gdy tylko poczuje się trochę lepiej - informuje dziennik Polska.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach Szkoły @ktywnego Seniora organizuje szereg spotkań poświęconych podróżom i problemom zdrowotnym.
Pomimo początkowych problemów związanych z ustawodawstwem, liczba leków biopodobnych obecnych na rynku europejskim będzie rosnąć. Atrakcyjność tego rynku zwiększy postrzeganie ich jako taniej i skutecznej alternatywy dla tradycyjnych leków.
Te ponadmiarowe kilogramy, które dostrzegasz stojąc na wadze, mogą odebrać ci życie. Według analiz naukowców dorośli, którzy mają nadwagę lub są otyli, mogą żyć nawet o dekadę krócej w porównaniu z tym, którzy utrzymują prawidłową wagę. Głównymi przyczynami są częstsze zachorowania na choroby serca, nadciśnienie, cukrzycę, ataki serca.
Jak zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia, w poniedziałek zostanie opublikowana nowa lista leków refundowanych. W 2009 roku ma zostać aktualizowana dwukrotnie.
Post jest elementem praktyki wielu wyznań, jak się jednak okazuje, warto go podejmować nie tylko ze względu na przekonania religijne - naukowcy uważają, że może przedłużyć życie.
W Polsce z powodu chorób układu krążenia spowodowanych wysokim poziomem cholesterolu umiera więcej osób, niż na jakiekolwiek inne dolegliwości. A na wrzody żołądka choruje 5 - 10% dorosłych, zwłaszcza mężczyzn.
Są nam niezbędne do życia. Każdego dnia filtrują i oczyszczają niemal 200 litrów krwi, usuwają produkty przemiany materii i toksyny oraz nadmiar wody, produkują hormony regulujące ciśnienie tętnicze, wytwarzanie krwinek czerwonych i odporność kości na złamania. Nerki - jeden z kluczowych organów w ludzkim organizmie. Niestety - również jeden z tych, które są najczęściej narażone na choroby.
Możemy wiele zrobić, by długo cieszyć się zdrowym sercem, jednak nasza wiedza w tym zakresie jest wciąż niewystarczająca. Warto mieć świadomość, co nam szkodzi, a co pomaga.
Do rozpoznania cukrzycy i okresowej jej kontroli niezbędne jest badanie glukozy we krwi metodą laboratoryjną. Do samokontroli leczenia choroby - po wcześniejszym jej rozpoznaniu i ustaleniu sposobu leczenia - służą glukometry. Jednakże wielu diabetyków nie zdaje sobie sprawy, że wyniki glikemii uzyskane w laboratorium różnią się znacznie od tych, które przedstawiają glukometry.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona