Tłuszcz zlokalizowany środkowej części ciała, szczególnie w okolicach brzucha, jest silniej powiązany z ryzykiem łuszczycy niż całkowita ilość tłuszczu w organizmie, zwłaszcza u kobiet.
Inhibitory kinaz Janus (JAK) stanowią ważną opcję leczniczą dla osób cierpiących na przewlekłe choroby zapalne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, choroba Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Dieta bogata w owoce i warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, niskotłuszczowe produkty mleczne oraz chude mięso, a jednocześnie uboga w sól i cukier, wiąże się z łagodniejszym przebiegiem łuszczycy.
Osoby z łuszczycą, często mają niewidoczny stan zapalny w jelicie cienkim ze zwiększoną skłonnością do „nieszczelnego jelita". Może to wyjaśniać, dlaczego osoby cierpiące na łuszczycę często mają problemy żołądkowo-jelitowe i są bardziej podatne na rozwój choroby Leśniowskiego-Crohna.
Naukowcy z Uniwersytetu Kopenhaskiego opracowali plaster, który ułatwia i usprawnia leczenie łuszczycy. Metodę tę można również stosować w leczeniu innych zapalnych chorób skóry.
Piwo może być powiązane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na łuszczycę.
Swędzenie to bardzo częsty objaw u pacjentów cierpiących na choroby skóry. Okazuje się, że taki symptom u pacjentów dermatologicznych ma istotne powiązania z kliniczną depresją, myślami samobójczymi i stresem.
Osoby, które zmagają się z zespołem stresu pourazowego (PTSD), są dwukrotnie bardziej narażone na śmierć z powodu chorób serca niż pozostali.
Tabletka stosowana w leczeniu choroby skóry może być obiecującą metodę leczenia problemu z alkoholem.
Sekret zdrowszej skóry i stawów może tkwić w mikroorganizmach jelit. Dieta bogata w cukier i tłuszcz zaburza równowagę kultury mikrobiologicznej jelit i może przyczyniać się do stanów zapalnych chorób skóry, takich jak łuszczyca.
Weterani wietnamscy, którzy doświadczyli zespołu stresu pourazowego (posttraumatic stress disorder, PTSD), byli dwa razy bardziej narażeni na śmierć z powodu chorób serca niż żołnierze w stanie spoczynku bez PTSD.
Odkryto związek między słabszą sprawnością fizyczną i podwyższonym ryzykiem wystąpienia łuszczycy, choroby autoimmunologicznej, mówią uczeni z Uniwersytetu w Göteborgu.
Tzw. dieta zachodnia, czyli sposób odżywiania się bogaty w tłuszcz i cukier, może prowadzić do zapalnych chorób skóry, takich jak łuszczyca, ostrzegają uczeni z University of California - Davis Health.
Związki zwane polifenolami, zawarte w zielonej herbacie, pomagają eliminować wolne rodniki, które mogą powodować nowotwór w wyniku zmian w DNA. Polifenole chronią zdrowe komórki, niszcząc te nowotworowe. Co więcej, wspomagają komórki skóry, odmładzając ją.
Aloes to jedna z najpopularniejszych roślin stosowanych w medycynie na całym świecie. Pochodzi z Afryki Wschodniej i Południowej, ale obecnie uprawia się go w wielu różnych miejscach na całym świecie, ponieważ nie ma dużych wymagań co do warunków zewnętrznych. Liście aloesu zawierają duże ilości półprzezroczystego żelu, który wykazuje różnorodne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Zawiera on 98 proc. wody, ale i rozmaite aminokwasy, witaminy A, B, C i E, minerały, jak również enzymy, polisacharydy i kwasy tłuszczowe - ogółem ponad 200 czynnych biologicznie związków. Stąd jego zastosowanie jest wielorakie - spójrz, do czego można go wykorzystać.
Antydepresanty – im dłużej zażywane, tym więcej objawów odstawiennych powodują