Porady - pytania i odpowiedzi

2014-12-03 21:20 autor: lilianka236

7 292 odsłon

Malowanie łazienki

witajcie :-) mam problem z moją łazienkną, jak do niej wchodzę, to mi się wszystkiego odechciewa. farba schodzi w niektórych miejscach płatami, poza tym ma gdzieniegdzie taki obrzydliwy brudnożółty kolor. Przewiew jest słaby, w środku jest wilgotno, może to dlatego. Chciałabym zrobić remont łazienki, pomalować ściany, ale nie wiem jak się za to zabrać - co mam zrobić jeśli tam jest tak słaby przewiew i farby od razu odłażą? Są może jakieś sposoby na malowanie ścian w takich pomieszczeniach?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-12-05 16:43 autor odpowiedzi: maurycy

  Farby w łazienkach mają trudne zadanie, utrzymać się w poziomie takiej wilgoci dla zwykłej farby może być naprawdę trudne, bo one mają przeznaczenie raczej do zwykłych pomieszczeń niż łazienka (i kuchnia). Rozwiązaniem są specjalne wersje farb z domieszką srebra (np. Śnieżka Kuchnia Łazienka), one są w stanie oprzeć się wysokiej wilgoci i na nich rzadziej pojawia się pleśń oraz grzyb. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to śmiało pytaj. :)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-05 18:28 autor odpowiedzi: lilianka236

  przeczytałam gdzieś, że do łazienek najlepiej  nadają się lateksowe farby akrylowe albo farby ceramiczne. Boję się trochę, że tego typu farby po malowaniu i wyschnięciu będą tak troszkę błyszczeć i jednak szybko albo zszarzeją, albo zżółcieją. takie mam doświadczenia. Czy Ty faktycznie malowałaś tą farbą? czy nie odłaziła po jakimś czasie? Wiadomo, że chcę zrobić malowanie i mieć spokój na długi czas.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-05 19:09 autor odpowiedzi: indricotherium

  Najpierw spróbował bym dojść skąd ta wilgoć i sprawdził wentylację.
  Nie przecieka czasem z dachu czy jakiejś rury?
  Może wystarczy zainstalować wymuszony wyciąg włączany podczas prania,kąpieli?

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-07 16:34 autor odpowiedzi: dzidek49

  Myślę, że w pierwszej kolejności sprawdzić kanał wentylacyjny czy jest drożny, czy w drzwiach nie są zatkane otwory lub kratka nawiewna. W razie potrzeby w miejscu kratki wywiewnej założyć wentylator wyciągowy połączony z lampą oświetleniową, co spowoduje załączanie go w momencie zapalenia oświetlenia.
  Ściany przed malowaniem solidnie zagruntować środkiem przeciwgrzybicznym i pomalować farbami przeznaczonymi do malowania łazienek, które są bardziej odporne na wilgoć.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-08 20:49 autor odpowiedzi: lilianka236

  dzięki za porady, faktycznie kratka wentyalcyjna jest do wyrzucenia, podjerzewam, że zamiast wywiewać powietrze, to ona wwiewa je do środka, stąd ten zaduch i kiśnięcie wszystkich ręczników... faktycznie najpierw weżmiemy się za udrożnienie wentylacji, a potem za malowanie. Dzidek49 - jaki środek przeciwgrzybliczny stosowałeś/aś? jaka farba? trochę połaziłam po stronach producentów farb, w zasadzie wszyscy mają jakieś farby specjalnie do łazienek, ale nie wiem, czy to nie jakaś lipa...

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-13 17:41 autor odpowiedzi: Zbyszek_krk

  Taka specjalistyczna farba dobrze się sprawdza. U mnie były podobne problemy. Pomieszczenie osuszone, odgrzybione i pomalowane Śnieżką do łazienek. Nie mam juz problemu. Nic nie śmierdzi, farba nie odpada. Trzeba jednak pamietać żeby przed malowaniem wszysko porządnie osuszyć. Inaczej cała praca na nic

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-14 10:45 autor odpowiedzi: lilianka236

  zaczynam już powoli być ekspertem od malowania łazienek, ich osuszania i odgrzybiania, jak również mam już blade pojęcie o kratkach wentylacyjnych :-)  wiem też, że ta farba, o której piszesz prawdopodobnie ma drobinki srebra, jeśli bakterie czy inne paskudztwo osiadają na powierzchni ściany, to są deliktanie mówiąc usuwane. Producent zapewnia, że farba nie traci właściwości i przeciwdziała osadzaniu się bakterii i grzybów tak długo jak farba jest na ścianie. Być może. Chociaż bez dobrej wentylacji pewnie znowu będzie to samo i nawet najczystsze srebro nic tu nie pomoże :-)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-14 19:35 autor odpowiedzi: gynek66

  Przed pomalowaniem farbą najprzud, trzeba pomalować unigrontem. Po wyschnięciu dopiero można przystępować do malowania farbą. Z tym że wentylacja musi być.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-29 17:40 autor odpowiedzi: Stokrota

  Ja przed samymi świętami miałam problem, bo łazienkę mi zalała sąsiadka. Jakaś rura pękła i wszystko zostało na jej podłodze, a na moim suficie. Oczywiście w święta nic nie robiłam, ale chciałabym zaraz po nowym roku jednak łazienkę odmalować, na sufit wystarczy położyć zwykłą farbę czy to musi być coś specjalnego?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-19 07:21 autor odpowiedzi: Eska1954

  Farb do łazienki jest naprawdę duży wybór i niekoniecznie błyszczące,są i matowe.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-19 21:41 autor odpowiedzi: smiling

  Dziwię się bo to łazienka i powinien być przegląd wentylacji ( raz w roku), bo bez tego ani rusz a później myśleć najpierw o osuszeniu ścian na końcu o malowaniu. A jaka farba to w sklepie doradzą jaka i na pewno będzie dobra pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wyposażenie, Dekoracja, aranżacje

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania