Porady - pytania i odpowiedzi

2014-02-26 19:44 autor: Zenon69

5 267 odsłon

Świerk miniaturka.

Moje drzewko zbrązowiało i traci igły.Jak je ratować?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-26 19:54 autor odpowiedzi: KarolI

  Iglakom brazowieją igły z powodu braku magnezu w podlożu,inną przyczyną może być atak przędziorków.Pierwszą z przyczyn możesz usunąć nawożąc nawozem dla iglaów przeciwko brązowieniu igieł.Przędziorków można się pozbyć stosyjąc opryski preparatami NISORUM i OMITE.Opryski należy powtarzać bo przędziorek występuje w trzech fazach rozwoju a preparat działa na dorosłe owady.Możesz pomocniczo skorzystać z "domowego" sposobu oprysku olejkiem parafinowym zakupionym w aptece zmieszanym w stosunku 1: 3 z wodą( ciepłą , która łatwiej miesza się z parafiną). Oprysk ten ma zniszczyć złożone jaja przędziorka w ten sposób że parafina tworzy otulinę dookoła jajeczka uniemożliwiając im dalszy wiosenny rozwój. a wiosną dopiero opryskać środkiem Talstar.

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-26 21:25 autor odpowiedzi: vikkaj

  Przyczyn brązowienie iglaków jest dużo i trzeba najpierw wyjaśnić jaka jest tego przyczyna. Iglaki mogą brązowieć z powodu niedoboru minerałów ( najczęściej magnezu) wtedy trzeba tylko zastosować nawóz na brązowienie.

  Następna przyczyna to szkodniki lub choroby , trzeba dokładnie zbadać drzewo lub krzak ,a jeżeli zauważymy jakieś naloty lub plamy , trzeba popsikać odpowiednim preparatem.

  Jeszcze jedna przyczyna to mróz, ponieważ nie wszystkie drzewa iglaste są odporne. Trzeba najpierw upewnić się czy ten gatunek nie trzeba przykrywać na zimę od mrozu.

  Niektóre iglaki jak przyjdą chłody to zaczyna brązowieć , ale nie trzeba martwić się ponieważ wiosną nabiorą swój kolor.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-27 10:56 autor odpowiedzi: smiling

  mało napisane miniaturka może rosnąć w doniczce jak i w ogrodzie czy działce - od kiedy brązowieje  proszę napisać coś więcej p jeśli w doniczce to składniki pokarmowe mogą się  kończyć  i należy zasilić lub choroba grzybów  a może pajęczak trudno radzić jak nie napisane kiedy się zaczęło i gdzie (lub w czym )jest posadzony
  smiling zaktualizował/a odpowiedź 2014-02-27 11:09
  Do mrozy były na północno - wschodnich terenach Polski   , na południu ich nie było po za tym  jeśli ,rośnie w donicy na pewno był zabezpieczony przed przemarznięciem a jeszcze jedno dorosłe miniaturki prawie wszystkie uprawiane w Polsce są odporne na mróz

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-06-25 00:30 autor odpowiedzi: gynek66

  Ja się nie zgadzam z powyżej  co piszecie; bo świerki miniaturki to świerki są szlachetne i, one wszędzie rosnąc nie będą np.. na ciężkiej glebie. Mnie padło 6 sztuk szlachetnych świerków a,   dzikie czyli z lasu przyniesione pięknie rosną a są poźne i wczesne. Jodła też mi pięknie rośnie pochodzi z gór. Przywiozłem bardzo male drzewko pochodzi z pod Francji.

  Senior.G.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rośliny ogrodowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania