Porady - pytania i odpowiedzi

2013-08-26 19:23 autor: krystyna65

41 822 odsłon

Dlaczego usycha juka?

Moja juka nagle zaczęła usychać, jeszcze niedawno była taka piękna, nie wiem co się z nią dzieje. Liście usychają od środka i na końcach, do tego pojawił się na nich biały nalot. Co mogę zrobić żeby moja juka znów była zdrowa?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-27 13:55 autor odpowiedzi: leoni

  Twoją roślinkę zaatakowały grzyby. Pewnie korzenie już gniją, przez co obumierają liście i pojawia się nalot. Tutaj pomogą przede wszystkim  środki grzybobójcze. Najprościej jednak przesadzić roślinę i nie podlewać przez pierwsze 3 dni. Powodem pojawienia się grzyba jest przede wszystkim przelanie.  I jeszszcze jedno. Jeśli te plamy są już takie większe, do tego pień zrobił się miękki, to możesz uciąć wierzchołek i tylko jego posadzić, a ostatecznie całość wyrzucić.

  Ocena odpowiedzi 0 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-28 20:31 autor odpowiedzi: Kormoran

  Zimą  powinniśmy zapewnić dla juki jasne i chłodne pomieszczenie,daleko od grzejników.  Glebę w doniczce utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym. Wprawdzie krótkotrwałe przesuszenie jej nie szkodzi, ale na długotrwałą suszę reaguje brązowieniem końców liści. W żadnym przypadku nie powinniśmy dopuścić do tego aby stała w wodzie. Ponieważ pochodzi z klimatu suchego może czasami cierpieć od nadmiaru wody. Dlatego dobrze jest zrobić drenaż w doniczce.

  Ocena odpowiedzi 0 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-24 14:05 autor odpowiedzi: Eska1954

  Przyczyną zasychania liści może być nadmiar wody.Swoją jukę podlewam kiedy ziemia jest porządnie przeschnięta,wtedy leję sporą ilość wody,czyli dużo,ale rzadko podlewać.

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-30 21:38 autor odpowiedzi: smiling

  a może to być choroba grzybowa wejdź na stronkę jukka.pl i tam wszystko masz

  Ocena odpowiedzi 2 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rośliny doniczkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania