Porady - pytania i odpowiedzi

2012-01-03 12:47 autor: elen49

7 819 odsłon

Nie można uruchomić komputera

Czasem dwu albo trzykrotnie wciskam przycisk wł. komputer bo  po kilku chwilach wszystko gaśnie albo włącza się komunikat jak w tytule po czym pytanie czy chcę przywrócić system. Oczywiście chcę, więc znowu ładowanie plików,narzędzie sprawdza czy w syst.nie ma bł, no i w końcu włącza mi się wszystko i działa właściwie . Co z tym fantem zrobic?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-01-04 11:28 autor odpowiedzi: bodzio2

  Z tego co piszesz może być uszkodzony (wypracowany) włącznik główny napięcia w komputerze, zwróc się do servisu naprawy komputerów może pomoże wymiana przycisku włączania zasilania.

  pokomp.pl skomentował/a odpowiedź 2013-04-07 09:35

  przycisk włącznika rzadko "pada". Częściej przyczyną uszkodzenia jest zasilacz. Nawet, jeśli uszkodzony jest tylko włącznik to nie jest konieczna wymiana całej obudowy, sprawne ręce poradzą sobie z naprawą przycisku albo montażu innego :) jeśli jesteś z Warszawy możesz skorzystać z oferty firmy www.pokomp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • Najlepsza odpowiedź

  2012-01-04 14:26 autor odpowiedzi: elen49

  Bardzo dziękuję, byłam w strachu, bo syn sugerował, że to "poszedł"dysk.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-01-06 22:51 autor odpowiedzi: ostatek

  Jeśli jest to uszkodzony włącznik/wyłącznik sprawa nie jest tak prosta jak sugeruje Bodzio2. Tego się nie naprawia, brak części zapasowych. Można zmienić obudowę komputera, ale gra chyba nie warta świeczki; zbyt pracochłonne. Słowo, zasięgnęłam języka w kilku serwisach, Poradziłam sobie, bo jestem blondynka... fachowcy parskają śmiechem, a komputer się włącza i wyłącza bezproblemowo. Proszę o kontakt na PW.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-21 13:05 autor odpowiedzi: Wykładowca27

  Witam serdecznie.
  Nie mogę zgodzić się tutaj z odpowiedziami użytkownika przede wszystkim z "bodzio2" .To są błędne teorie , które do niczego nie prowadzą.
  To o czym jest mowa to automatyczne przywracanie systemu w momencie ciągłego wyłączania komputera.Jeśli przycisk włączania będzie ciągle wykorzystywany w krótkich odstępach czasu może dojść do spalenia elementu płyty głównej bądź zasilacza!!!Największy pobór mocy jest przy starcie urządzenia a może się zdarzyć żę zabezpieczenia nie wytrzymają i usterka gotowa.
  Aby nie pojawiał się komunikat o przywracaniu systemu należy wyłączać prawidłowo komputer!!W momencie otwarcia okna z wyborem awaryjnym czy w trybie graficznym należy wybrać opcję "URUCHOM NORMALNIE".Przycisk zasilania można wymienić wszystko można wymienić i naprawić kwestia czy jest dobry fachowiec.
  Warto zadzwonić do uczciwego serwisanta i z doświadczeniem na regeneracje komputera i przegląd!!

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Komputery: awarie, naprawa

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania