Porady - pytania i odpowiedzi

2011-04-27 15:58 autor: andzia89

8 689 odsłon

Kredyt hipoteczny w jakim banku?

Jaki bank polecacie żeby wziąć kredyt hipoteczny

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-05-20 16:32 autor odpowiedzi: grzesiek

  Na to pytanie można odpowiedzieć, jeśli dokładniej określi się swoje potrzeby. Praktycznie każdy bank detaliczny oferuje kredyty hipoteczne, ale ile ofert - tyle wariantów.

  Jeśli zapytasz, który bank udzieli najkorzystniejszego kredytu na kwotę .... zł,  na okres ... lat  i doprecyzujesz jaki jest Twój (lub wspólny z małżonkiem) dochód,  i w jakim jesteście wieku, to wtedy poszukiwania zawężą się do kilku banków i łatwiej będzie znaleźć dobrą ofertę. Pamiętaj, że niektóre banki ograniczają wiek kredytobiorcy, inne określają minimalną kwotę  dochodu wolną od obciążęń - co oznacza, że dokładnie obliczą ile musi zostać "na życie" a ile może wynosć maksymalna rata kredytu. To znacznie ogranicza dostepność kredytu. Ważny jest też cel - sam zakup domu / mieszkania,  czy też remont, czy zakup domu/mieszkania które dodatkowo wymaga nakładów na remont.  No i ile środków własnych mozesz przeznaczyć na taką inwestycję.

  Pozdr. Grzesiek

   

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kredyty i pożyczki

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy