Porady - pytania i odpowiedzi

2016-03-20 12:24 autor: PiotrJan

3 777 odsłon

Czy mogę przepisać na wnuka pole, bez przeprowadzania podziału majatku po zmarłej żonie

Miesiąc temu zmarła mi żona. Mieliśmy razem małe gospodarstwo rolne. Mieliśmy pola odziedziczone po własnych rodzicach jak i dokupywane w trakcie małżeństwa. Część pól było w gminie zapisanych na mnie, część na żonę a część wspołnie. Nikt do tego nie przywiązywał uwagi w momencie zakupu. Nie mieliśmy rozdzielności majatkowej lub czegoś takiego. Czy teraz bez przeprowadzania podziału majatku po żonie, mogę przepisać na wnuka "swoje" pola tzn. te, które gminie w geodezji są zapisane na mnie, mimo że są nabyte w trakcie małżeństwa?  Czy jednak muszę przeprowadzić podział i dopiero wtedy będę mógł zapisać to wnukowi. Nadmieniam że posiadam trójkę dzieci i żona nie pozostawiła testamentu.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-10-09 19:41 autor odpowiedzi: angru46

    Najpierw musi Pan miec załóżona  ksiegę wieczysta, mieć przepisane na siebie u notariusza a jesli trzeba będzie trzeba w sądzie te sprawy wyprowadzic. Wszystko to Panu notariusz po okazaniu aktów własności wyjaśni i za opłatą  poprowadzi.,bo cześć spadeku należy do Pana a reszta na dzieci,Dopiero po wyprowadzeniu całej dokumentacji  spadkowej swoją częśc będzie Pan mógł przepisac na wnuka.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania